امروز: سه شنبه 30 مرداد 1397 برابر با 21 آگوست 2018

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی دولت وحدت ملی، دستور به بازداشت ماموران دولت که در مراسم سوگواری ملا عمر شرکت کردند، داده است.

 • سه شنبه, 13 مرداد 1394

 نور الحق علومی، وزیر امور داخله می گوید برخی از ماموران دولت در مراسم سوگواری ملا عمر شرکت کردند
این دستور پس از آن صادر شد که نورالحق علومی، وزیر امور داخله در نشست شورای وزیران گزارش داد که برخی از ماموران دولت در مراسم سوگواری ملا عمر شرکت کردند.
آقای علومی گفته است حتی در کابل برخی از "منسوبین" دولت در این مراسم شرکت کردند، او همزمان هشدار داده است که حکومت در قبال این قضیه نباید بی تفاوتی اختیار کند.
وزیر داخله گفت: "وضعیت ایجاب می کند با کسانی که در درون نظام به نفع دشمن تبلغات می کنند باید با جدیت برخورد شود و مورد پیگرد قرار بگیرند".  به گفته علومی، خبر مرگ ملا عمر، روحیه سربازان را در جبهه های جنگ تقویت کرده است.
عبدالله عبدالله به وزیر داخله گفته که این ماموران دولت باید شناسایی و بازداشت شوند، او به نورالحق علومی دستور داده است که گزارش اقدامات پولیس در این مورد را به او بفرستد.
گروه طالبان پس از تایید مرگ ملا عمر، از هواداران او خواست که برای سه روز مراسم فاتحه و سوگواری برگزار کننند، این گروه از برگزاری چندین مراسم در بخش های افغانستان گزارش رسانی کرده است.
روز شنبه، یک حزب سیاسی و چند تشکل اجتماعی در کابل مراسم یادبود و سوگواری برگزار کردند، در این مراسم علاوه بر حضور رهبران پیشین طالبان برخی از اعضای شورای عالی صلح شرکت کردند، از حضور برخی مقامات دولتی در این مراسم نیز گزارش شده است.

 روز شنبه، یک حزب سیاسی و چند تشکل اجتماعی در کابل مراسم یادبود و سوگواری برای ملا عمر برگزار کردند
دولت افغانستان ناوقت امروز در پیامی که از سوی سخنگوی اداره امنیت ملی منتشر شد، برگزاری و شرکت در مراسم یادبود و سوگواری ملا عمر را ممنوع اعلام کرد.
سخنگوی این اداره هشدار داده که برگزار کنندگان وشرکت کنندگان این مراسم ها بازداشت و مورد بازپرس قرار می گیرند.
هنوز از بازداشت کسی در این مراسم ها گزارش نشده است اما معاون والی غزنی امروز گفت که نیروهای دولتی از برگزاری مراسم سوگواری مرگ ملا عمر در این ولایت جلوگیری کردند که به گفته او، در نتیجه درگیری پنج طالب کشته و شماری هم زخمی شده اند.
معین اداره مستقل ارگان های محلی در نشست شورای وزیران گفته است که به تمامی ارگان های دولتی دستور داده شده که در مناطق تحت کنترول شان، اجازه برای برگزاری مراسم یاد بود و فاتحه مرگ ملا عمر داده نشود.
عبدالله عبدالله، شرکت کنندگان این مراسم را همکاران طالبان در کمک رساندن این گروه در جنگ روانی خوانده است.
عبدالستار مراد، وزیر اقتصاد هم در جلسه امروز شورای وزیران مشخصا از برخی اعضای شورای عالی صلح نام برده که در مراسم سوگواری به گفته او، ملا عمر تروریست و مزدور شرکت کردند.
آقای مراد به اعضای کابینه گفته که به این افراد نباید اجازه داده شود که بیشتر از این مردم افغانستان را بیچاره و اعتماد مردم به دولت را ازبین ببرند.

 بیشتر شرکت کنندگان مراسم سوگواری ملا عمر در کابل اعضای شورای عالی صلح بودند
همچنان در نشست شورای وزیران، بحث سپردن اطلاعات به رییس جموری نیز مطرح شده است، عبدالباری جهانی، وزیر اطلاعات و فرهنگ پرسیده است، اطلاعاتی که به رییس جمهور می آید و براساس آن رییس جمهوری از ملاعمر تشکری می کند چه کسانی آنرا به رییس جمهور می رساند؟
آقای جهانی گفته که این کار اداره امنیت ملی کشور است که این موارد را بررسی و عاملان آنرا شناسایی کند.
او گفت: "اگر این موارد جدی گرفته نشود، فردا کسانی باز معلومات دروغ و غرض آلود را در مورد اختر منصور به رییس جمهور می رساند و باز بر اساس آن کدام اقدام می شود. این موارد باید بررسی شود و جدی گرفته شود".
در جلسه امروز شورای وزیران، موضع گفتگوهای صلح با پاکستان نیز مطرح شد و عبدالله عبالله تایید کرد که مشکلات بزرگ در موضعگیری دولت در برابر پاکستان وجود دارد.
آقای عبدالله گفت: "بایدد موضعگیرها و سیاست های ما در قبال دفاع از مردم و مبارزه با دشمن واضح شود و هم چنان بحث ما در قبال چگونگی پیش برد گفتگوهای صلح باید واضح و شفاف باشد. در قبال رفتارها و بازی های نادرست پاکستان نیز باید یک سیاست واضح اتخاذ کنیم".

کد خبر: 1372

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

 • پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز
  پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز بسمه تعالی من المومنین رجال صدقوا ما عاهدواالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا شهادت موهبتی الهی و معبر است که انسان به واسطه آن از این جهان خاکی و ناسوت…
  نوشته شده در شنبه, 13 مرداد 1397 07:03
 • برگزاری کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی
  برگزاری کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی به گزارش پایگاه خبری رسالت کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی در حوزه علمیه رسالت با شرکت ده ها تن از طلاب سطوح عالیه از روز دوشنبه چهارم سرطان توسط استاد دکتر اسماعیل دانش پژوهشگر بین المللی…
  نوشته شده در دوشنبه, 04 تیر 1397 22:21
 • پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت شهادت حجه الاسلام توکلی
  پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت شهادت حجه الاسلام توکلی   بسم‌الله الرحمن الرحیم ولا تقولو لمن یقتل فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون. خبر شهادت عالم عامل، حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر توکلی موجب تالم وتاثر فراوان گردید. او که برای رضای ذات اقدس حق تعالی در راه خدمت به اسلام و مسلمین تلاش…
  نوشته شده در شنبه, 02 تیر 1397 14:04
 • نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر
  نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر نشست تخصصی «ارتباط ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر» با حضور استاد ارجمند «جناب حجج الاسلام والمسلمین وفی ریاست امور روحانیون استان خراسان ْقرایی ریاست برنامه ریزی جوزه در استان خراسان و اربابی معاونت امور مساجد استان خراسان…
  نوشته شده در یکشنبه, 27 خرداد 1397 07:14
 • برگزاری نمازسعید فطردر مدرسۀ علمیه ولایت مرکز بامیان
  برگزاری نمازسعید فطردر مدرسۀ علمیه ولایت مرکز بامیان   به گزارش پایگاه خبری رسالت :   همزمان با مساجد و تکایای سرتا سرکشور نماز عید سعبد فطر به امامت حجت السلام والمسلمین حاج آقای بابه محسنی با حضورصد ها تن از مؤمنین درمدرسۀ علمیه ولایت، مرکز بامیان اقامه گردید.   حجت السلام محسنی در بخشی از خطبه های…
  نوشته شده در شنبه, 26 خرداد 1397 15:32
 • میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن
  میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن به گزارش پایگاه خبری رسالت با پایان ماه مبارک رمضان مسئله میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن بیش از پیش  مورد سوال قرار می گیرد مسئول پاسخ به شبهات حوزه علمیه رسالت در یادداشتی از زاویه تاریخی به موضوع نگریسته است و به طرح این مسئله پرداخته که…
  نوشته شده در جمعه, 25 خرداد 1397 04:43
 • بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام
  بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام  همزمان با بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، سمیناری با عنوان «نوآوری های فلسفی عرفانی حضرت امام خمینی (ره)» از سوی حوزه علمیه رسالت و دفتز حضرت آیت الله صالحی در…
  نوشته شده در جمعه, 18 خرداد 1397 13:05
 • گزارش مراسم شبهای قدر
   به گزارش پایگاه خبری رسالت ْحوزه علمیه رسالت در شبهای نوزدهم ْ بیست و یکم و بیست وسوم ماه مبارک رمضاندر سوگ امام المتقین گریست. مراسم ویژه این شبها بالخصوص شب شهادت امام علی(ع) باحضور صد ها تن از هم وطنان و مومنین خدا جو برگزار شد. این مراسمها از…
  نوشته شده در جمعه, 18 خرداد 1397 09:46
 • سر زنش وتهدید در پرتوی عبارت ویل در قران
  سر زنش وتهدید در پرتوی عبارت ویل در قران به گزارش پایگاه خبری رسالت  آخرین درس تفسیر در ماه شعبان المعظم با عنوان ( ویل ) توسط حضرت ایت الله صالحی برگزار گردید  ایشان ابتدا بیان داشتند که هشدارهای قرانی باید سرلوجه امور زندگی فردی و اجتماعی باید باشد  یکی از این هشدار ها  عنوان ویل می باشد .در…
  نوشته شده در دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 23:05
 • پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حوادث درناک اخیر افغانستان
  پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حوادث درناک اخیر افغانستان بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون با تأسف و اندوه فراوان که روز دوشنبه، کشور ما شاهد حوادث تلخو خونین بود. در حمله تروریستی‌ای که در کابل، منطقه شش درک، انجام یافته،عده ای از شهروندانمان ، شهید و مجروح گردیده اند. نُه تن از خبرنگاران و…
  نوشته شده در سه شنبه, 11 ارديبهشت 1397 19:45

فعالیتهای مسجد جامع الزهرا

فعالیتهای حوزه علمیه رسالت