امروز: یکشنبه 27 آبان 1397 برابر با 18 نوامبر 2018

ضرار احمد عثمانی وزیر امور خارجه، در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحدسخنرانی نمود

 • یکشنبه, 06 مهر 1393

به گزارش پایگاه خبری رسالت ،ضرار احمد عثمانی وزیر امور خارجه، غرض اشتراک در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در رأس هیئت جمهوری اسلامی افغانستان، به روز دوشنبه مورخ 30 سنبله، عازم نیویارک گردید.

آقای عثمانی، روز سه شنبه مورخ 1 میزان، در ضیافتی که از جانب جلالتمآب بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده امریکا به هدف پذیرایی از سران دول و حکومت ها و رؤسای هیئت های کشور ها در شهر نیویارک ترتیب یافته بود، حضور یافت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر روز چهارشنبه مورخ 2 میزان، در حاشیه شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با آقای دوکتور انور محمد گرگش وزیر دولت در امور خارجی امارات متحده عرب و خانم فدریکا موغرینی وزیر امور خارجه ایتالیا ملاقات های جداگانه به عمل آورد.

در ملاقات وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و وزیر دولت در امور خارجی امارات متحده عرب، پس از انجام تعارفات معمول، آقای گرگش از توافق روی ایجاد حکومت وحدت ملی در افغانستان ابراز خرسندی نموده، تعهد سپرد که امارات متحده عرب به همکاری های خویش با جمهوری اسلامی افغانستان ادامه خواهد داد. جلالتمآب عثمانی ضمن اظهار سپاس از همکاری های آن کشور، از فرصت های زیاد سرمایه گذاری در افغانستان خبر داده، خواهان سرمایه گذاری بیشتر امارات متحده در ساحات مختلف در افغانستان گردید.

در ملاقات وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و وزیر امور خارجه ایتالیا، طرفین از ملاقات با همدیگر اظهار خرسندی نموده، روابط دوستانه میان دو کشور را با اهمیت خواندند. خانم موغرینی توافق روی ایجاد حکومت وحدت ملی در افغانستان را به جلالتمآب عثمانی تبریک گفته و از تداوم همکاری های کشورش با افغانستان به ویژه در ساحاتی چون تقویت جامعه مدنی، حقوق بشر و نقش زنان در ساختار دولت تأکید ورزید. جلالتمآب عثمانی همکاری های آن کشور را با افغانستان چشمگیر و قابل قدر توصیف نموده، دست آورد های 13 ساله افغانستان در ساحات مختلف را مدیون همکاری های جامعه جهانی به شمول ایتالیا دانست.

جلالتمآب وزیر امور خارجه، ظهر روز چهارشنبه مورخ 2 میزان، در ضیافتی که از جانب جلالتمآب بانکی مون سرمنشی سازمان ملل متحد جهت پذیرایی از سران دول و حکومت ها و رؤسای هیئت های کشور ها در مقر سازمان ملل متحد ترتیب یافته بود، اشتراک نمود.ضرار احمد عثمانی؛ وزیر امور خارجه کشور در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار کرد که پاکستان با تجاوز به خاک افغانستان و کشتار افراد ملکی؛ حاکمیت ملی افغانستان و نورم های بین المللی را نقض می کند.
به گزارش خبرگزاری آوا، آقای عثمانی گفت که تداوم حملات راکتی بر افغانستان از سوی پاکستان کلاً غیر قابل قبول است.
وی افزود، با آن که نیروهای ملی امنیتی ما آماده اند که از وجب وجب سرزمین خویش دفاع نمایند ولی ما به گفتگوی صلح آمیز باور داریم و از این رو می خواهیم که پاکستان باید فوراً حملات راکتی خویش را بر افغانستان متوقف سازد.
وزیر خارجه کشورمان از جامعه بین المللی خواست، در خصوص مسئله نقض حاکمیت ملی افغانستان توجه جدی نماید.
آقای عثمانی تصریح کرد که افزایش سطح خشونت، افراط گرایی و تحولات هشدار دهنده در خاورمیانه و بخش های دیگری از جهان، حمایت بین المللی از مأموریت ناتو در افغانستان را بیش از پیش ضروری می سازد.
وی اظهار کرد که در حال حاضر، به رغم افزایش اعمال تروریستی در داخل کشور با حمایت تروریست ها از آن سوی مرزها، نیرو های ملی امنیتی افغان به صورت مستقل به تأمین امنیت در سراسر کشور می پردازند.
در این نشست وی اشاره کرد، همزمان با تلاش های ما جهت تقویت ظرفیت و توانمندی ‎های نیروهای ملی امنیتی افغان، حکومت افغانستان گفتگو برای دستیابی به صلح را از طریق ابزار های سیاسی و مصالحه نیز دنبال می کند.
وزیر خارجه کشورمان در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد روی مساله های ختم موفقانه پروسه انتخابات ریاست جمهوری، مبارزه با تروریزم، آزادی بیان و انتقال مسئولیت ‎های امنیتی از نیرو های بین المللی به نیرو های ملی امنیتی سخن زد.
در این نشست وی گفت که حکومت افغانستان علاقمند است که تأثیرات منفی اقتصادی انتقال امنیتی را کاهش دهد و به طرف توسعه اقتصادی پایدار برسد.
آقای عثمانی گفت، توسعه بخش زراعت و تجارت زراعتی، استخراج معادن می تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر ایجاد اشتغال و ظرفیت رشد کشور کمک کند.
وزیر خارجه کشورمان بیان کرد که منطقه ما از منابع و فرصت های زیادی برخوردار است. سطح وسیعی از همکاری های منطقه ای و همگرایی می تواند ضامن حفظ منافع اقتصادی و امنیتی باشد.
آقای عثمانی ضمن اشاره به جاده ابریشم افزود، گسترش فعالیت های مهم اقتصادی میان آسیای جنوبی و مرکزی در بخش های ترویج زراعت، تولید برق، استخراج معادن و انتقال انرژی نیز در جمله این اهداف قرار دارند.
وی به پیشرفت ها و تحقق اهداف انکشافی هزاره نیز اشاره کرد و خاطر نشان کرد که افغانستان متعهد است تا به بیشترین اهداف انکشافی هزاره تا سال ۲۰۲۰ میلادی نایل گردد.
افغانستان در راستای اهداف انکشافی هزاره گفتگوهایی را انجام داده است که در بر گیرنده هر سه رکن توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی و محیط زیست می باشد.
لازم به ذکر است که در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد از ۱۶-۳۰ سپتامبر ۲۰۱۴ در نیویارک ایالات متحده امریکا برگزار شده بود.

680 بازدید
منتشر شده در بین الملل
کد خبر: 746

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

 • پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز
  پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز بسمه تعالی من المومنین رجال صدقوا ما عاهدواالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا شهادت موهبتی الهی و معبر است که انسان به واسطه آن از این جهان خاکی و ناسوت…
  نوشته شده در شنبه, 13 مرداد 1397 07:03
 • برگزاری کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی
  برگزاری کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی به گزارش پایگاه خبری رسالت کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی در حوزه علمیه رسالت با شرکت ده ها تن از طلاب سطوح عالیه از روز دوشنبه چهارم سرطان توسط استاد دکتر اسماعیل دانش پژوهشگر بین المللی…
  نوشته شده در دوشنبه, 04 تیر 1397 22:21
 • پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت شهادت حجه الاسلام توکلی
  پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت شهادت حجه الاسلام توکلی   بسم‌الله الرحمن الرحیم ولا تقولو لمن یقتل فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون. خبر شهادت عالم عامل، حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر توکلی موجب تالم وتاثر فراوان گردید. او که برای رضای ذات اقدس حق تعالی در راه خدمت به اسلام و مسلمین تلاش…
  نوشته شده در شنبه, 02 تیر 1397 14:04
 • نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر
  نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر نشست تخصصی «ارتباط ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر» با حضور استاد ارجمند «جناب حجج الاسلام والمسلمین وفی ریاست امور روحانیون استان خراسان ْقرایی ریاست برنامه ریزی جوزه در استان خراسان و اربابی معاونت امور مساجد استان خراسان…
  نوشته شده در یکشنبه, 27 خرداد 1397 07:14
 • برگزاری نمازسعید فطردر مدرسۀ علمیه ولایت مرکز بامیان
  برگزاری نمازسعید فطردر مدرسۀ علمیه ولایت مرکز بامیان   به گزارش پایگاه خبری رسالت :   همزمان با مساجد و تکایای سرتا سرکشور نماز عید سعبد فطر به امامت حجت السلام والمسلمین حاج آقای بابه محسنی با حضورصد ها تن از مؤمنین درمدرسۀ علمیه ولایت، مرکز بامیان اقامه گردید.   حجت السلام محسنی در بخشی از خطبه های…
  نوشته شده در شنبه, 26 خرداد 1397 15:32
 • میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن
  میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن به گزارش پایگاه خبری رسالت با پایان ماه مبارک رمضان مسئله میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن بیش از پیش  مورد سوال قرار می گیرد مسئول پاسخ به شبهات حوزه علمیه رسالت در یادداشتی از زاویه تاریخی به موضوع نگریسته است و به طرح این مسئله پرداخته که…
  نوشته شده در جمعه, 25 خرداد 1397 04:43
 • بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام
  بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام  همزمان با بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، سمیناری با عنوان «نوآوری های فلسفی عرفانی حضرت امام خمینی (ره)» از سوی حوزه علمیه رسالت و دفتز حضرت آیت الله صالحی در…
  نوشته شده در جمعه, 18 خرداد 1397 13:05
 • گزارش مراسم شبهای قدر
   به گزارش پایگاه خبری رسالت ْحوزه علمیه رسالت در شبهای نوزدهم ْ بیست و یکم و بیست وسوم ماه مبارک رمضاندر سوگ امام المتقین گریست. مراسم ویژه این شبها بالخصوص شب شهادت امام علی(ع) باحضور صد ها تن از هم وطنان و مومنین خدا جو برگزار شد. این مراسمها از…
  نوشته شده در جمعه, 18 خرداد 1397 09:46
 • سر زنش وتهدید در پرتوی عبارت ویل در قران
  سر زنش وتهدید در پرتوی عبارت ویل در قران به گزارش پایگاه خبری رسالت  آخرین درس تفسیر در ماه شعبان المعظم با عنوان ( ویل ) توسط حضرت ایت الله صالحی برگزار گردید  ایشان ابتدا بیان داشتند که هشدارهای قرانی باید سرلوجه امور زندگی فردی و اجتماعی باید باشد  یکی از این هشدار ها  عنوان ویل می باشد .در…
  نوشته شده در دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 23:05
 • پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حوادث درناک اخیر افغانستان
  پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حوادث درناک اخیر افغانستان بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون با تأسف و اندوه فراوان که روز دوشنبه، کشور ما شاهد حوادث تلخو خونین بود. در حمله تروریستی‌ای که در کابل، منطقه شش درک، انجام یافته،عده ای از شهروندانمان ، شهید و مجروح گردیده اند. نُه تن از خبرنگاران و…
  نوشته شده در سه شنبه, 11 ارديبهشت 1397 19:45

فعالیتهای مسجد جامع الزهرا

فعالیتهای حوزه علمیه رسالت