امروز: پنج شنبه 06 ارديبهشت 1397 برابر با 26 آوریل 2018

ضرار احمد عثمانی وزیر امور خارجه، در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحدسخنرانی نمود

 • یکشنبه, 06 مهر 1393

به گزارش پایگاه خبری رسالت ،ضرار احمد عثمانی وزیر امور خارجه، غرض اشتراک در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در رأس هیئت جمهوری اسلامی افغانستان، به روز دوشنبه مورخ 30 سنبله، عازم نیویارک گردید.

آقای عثمانی، روز سه شنبه مورخ 1 میزان، در ضیافتی که از جانب جلالتمآب بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده امریکا به هدف پذیرایی از سران دول و حکومت ها و رؤسای هیئت های کشور ها در شهر نیویارک ترتیب یافته بود، حضور یافت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر روز چهارشنبه مورخ 2 میزان، در حاشیه شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با آقای دوکتور انور محمد گرگش وزیر دولت در امور خارجی امارات متحده عرب و خانم فدریکا موغرینی وزیر امور خارجه ایتالیا ملاقات های جداگانه به عمل آورد.

در ملاقات وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و وزیر دولت در امور خارجی امارات متحده عرب، پس از انجام تعارفات معمول، آقای گرگش از توافق روی ایجاد حکومت وحدت ملی در افغانستان ابراز خرسندی نموده، تعهد سپرد که امارات متحده عرب به همکاری های خویش با جمهوری اسلامی افغانستان ادامه خواهد داد. جلالتمآب عثمانی ضمن اظهار سپاس از همکاری های آن کشور، از فرصت های زیاد سرمایه گذاری در افغانستان خبر داده، خواهان سرمایه گذاری بیشتر امارات متحده در ساحات مختلف در افغانستان گردید.

در ملاقات وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و وزیر امور خارجه ایتالیا، طرفین از ملاقات با همدیگر اظهار خرسندی نموده، روابط دوستانه میان دو کشور را با اهمیت خواندند. خانم موغرینی توافق روی ایجاد حکومت وحدت ملی در افغانستان را به جلالتمآب عثمانی تبریک گفته و از تداوم همکاری های کشورش با افغانستان به ویژه در ساحاتی چون تقویت جامعه مدنی، حقوق بشر و نقش زنان در ساختار دولت تأکید ورزید. جلالتمآب عثمانی همکاری های آن کشور را با افغانستان چشمگیر و قابل قدر توصیف نموده، دست آورد های 13 ساله افغانستان در ساحات مختلف را مدیون همکاری های جامعه جهانی به شمول ایتالیا دانست.

جلالتمآب وزیر امور خارجه، ظهر روز چهارشنبه مورخ 2 میزان، در ضیافتی که از جانب جلالتمآب بانکی مون سرمنشی سازمان ملل متحد جهت پذیرایی از سران دول و حکومت ها و رؤسای هیئت های کشور ها در مقر سازمان ملل متحد ترتیب یافته بود، اشتراک نمود.ضرار احمد عثمانی؛ وزیر امور خارجه کشور در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار کرد که پاکستان با تجاوز به خاک افغانستان و کشتار افراد ملکی؛ حاکمیت ملی افغانستان و نورم های بین المللی را نقض می کند.
به گزارش خبرگزاری آوا، آقای عثمانی گفت که تداوم حملات راکتی بر افغانستان از سوی پاکستان کلاً غیر قابل قبول است.
وی افزود، با آن که نیروهای ملی امنیتی ما آماده اند که از وجب وجب سرزمین خویش دفاع نمایند ولی ما به گفتگوی صلح آمیز باور داریم و از این رو می خواهیم که پاکستان باید فوراً حملات راکتی خویش را بر افغانستان متوقف سازد.
وزیر خارجه کشورمان از جامعه بین المللی خواست، در خصوص مسئله نقض حاکمیت ملی افغانستان توجه جدی نماید.
آقای عثمانی تصریح کرد که افزایش سطح خشونت، افراط گرایی و تحولات هشدار دهنده در خاورمیانه و بخش های دیگری از جهان، حمایت بین المللی از مأموریت ناتو در افغانستان را بیش از پیش ضروری می سازد.
وی اظهار کرد که در حال حاضر، به رغم افزایش اعمال تروریستی در داخل کشور با حمایت تروریست ها از آن سوی مرزها، نیرو های ملی امنیتی افغان به صورت مستقل به تأمین امنیت در سراسر کشور می پردازند.
در این نشست وی اشاره کرد، همزمان با تلاش های ما جهت تقویت ظرفیت و توانمندی ‎های نیروهای ملی امنیتی افغان، حکومت افغانستان گفتگو برای دستیابی به صلح را از طریق ابزار های سیاسی و مصالحه نیز دنبال می کند.
وزیر خارجه کشورمان در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد روی مساله های ختم موفقانه پروسه انتخابات ریاست جمهوری، مبارزه با تروریزم، آزادی بیان و انتقال مسئولیت ‎های امنیتی از نیرو های بین المللی به نیرو های ملی امنیتی سخن زد.
در این نشست وی گفت که حکومت افغانستان علاقمند است که تأثیرات منفی اقتصادی انتقال امنیتی را کاهش دهد و به طرف توسعه اقتصادی پایدار برسد.
آقای عثمانی گفت، توسعه بخش زراعت و تجارت زراعتی، استخراج معادن می تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر ایجاد اشتغال و ظرفیت رشد کشور کمک کند.
وزیر خارجه کشورمان بیان کرد که منطقه ما از منابع و فرصت های زیادی برخوردار است. سطح وسیعی از همکاری های منطقه ای و همگرایی می تواند ضامن حفظ منافع اقتصادی و امنیتی باشد.
آقای عثمانی ضمن اشاره به جاده ابریشم افزود، گسترش فعالیت های مهم اقتصادی میان آسیای جنوبی و مرکزی در بخش های ترویج زراعت، تولید برق، استخراج معادن و انتقال انرژی نیز در جمله این اهداف قرار دارند.
وی به پیشرفت ها و تحقق اهداف انکشافی هزاره نیز اشاره کرد و خاطر نشان کرد که افغانستان متعهد است تا به بیشترین اهداف انکشافی هزاره تا سال ۲۰۲۰ میلادی نایل گردد.
افغانستان در راستای اهداف انکشافی هزاره گفتگوهایی را انجام داده است که در بر گیرنده هر سه رکن توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی و محیط زیست می باشد.
لازم به ذکر است که در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد از ۱۶-۳۰ سپتامبر ۲۰۱۴ در نیویارک ایالات متحده امریکا برگزار شده بود.

586 بازدید
منتشر شده در بین الملل
کد خبر: 746

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

 • افتتاح حوزه علمیه ولایت در بامیان
  افتتاح حوزه علمیه ولایت در بامیان به گزارش پایگاه خبری رسالت ْ روز گذشته  (سوم شعبان المعظم)همزمان با میلاد حضرت امام حسین (ع) حوزه علمیه رسالت با شرکت علما ْ اساتید ْٖطلاب ْوالی محترم بامیان و سایز اقشار توسط حضرت آیت الله صالحی افتتاح گردید.در این محفل حجت الاسلام بابه محسنی با بیان اینکه :آيت الله…
  نوشته شده در شنبه, 01 ارديبهشت 1397 05:28
 • تجلیل از سالروز شهادت امام موسی ابن جعفر (ع)
  تجلیل از سالروز شهادت امام موسی ابن جعفر (ع)   به گزارش پایگاه خبری رسالت ْ جضرت آیت الله صالحی در سالروز شهادت امام موسی ابن جعفر در سالن کرامت بیان فرمودند که ْبنابر مشهور، و آنچه که شهید مطهری بیان می دارد ْ امرور روز شهادت امام هفتم حضرت موسی الکاظم سلام الله علیه است. ولادت موسی بن…
  نوشته شده در جمعه, 24 فروردين 1397 18:14
 • سمینار یک روزه بعثت از دیدگاه آیات و روایات:
  سمینار یک روزه بعثت از دیدگاه آیات و روایات: به گزارش پایگاه خبری رسالت، در هجدهمین روز از سال ۱۳۹۷ سمینار یک روزه ای با شرکت علما، اساتید و طلاب حوزه علمیه کابل در حوزه علمیه رسالت برگزار گردید. و سخنرانان با تاکید بر اهداف والای بعثت، بعثت پیامبر گرامی…
  نوشته شده در یکشنبه, 19 فروردين 1397 21:20
 • تبدیل افغانستان به مرکز تجارت و ترانزیت منطقه
  تبدیل افغانستان به مرکز تجارت و ترانزیت منطقه پایگاه خبری رسالت -سومین نشست سالانۀ “سام” تحت عنوان (پیشرفت ها و دستآوردهای انکشاف افغانستان و آجندای اصلاحات) قبل از ظهر امروز با سخنرانی محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، رسماً افتتاح شد. این نشست که با حضور نمایندگان نزدیک به ۴۰ کشور در ارگ برگزار گردید، رئیس جمهور غنی به…
  نوشته شده در پنج شنبه, 13 مهر 1396 19:04
 • به هر قیمتی که باشد افغانستان را می سازم!
  به هر قیمتی که باشد افغانستان را می سازم! اشرف غنی در مراسم روز جهانی جوان گفت که به هر قیمتی که باشد افغانستان را می سازم. به گزارش پایگاه خبری رسالت، ارگ ریاست جمهوری به مناسبت روز جهانی جوان، مراسمی به منظور حمایت از جایگاه این قشر عظیم کشور برگزار کرد. وی افزود:بیشترین سرمایه سیاسی خود را در…
  نوشته شده در یکشنبه, 22 مرداد 1396 05:53
 • 235 اسیر هزارهِ میرزا اولنگ امروز بعد از ظهر آزاد شدند
  235 اسیر هزارهِ میرزا اولنگ امروز بعد از ظهر آزاد شدند پایگاه خبری رسالت- 235 اسیر هزارهِ میرزا اولنگ امروز بعد از ظهر آزاد شدند.  به گزارش پایگاه خبری رسالت: تعداد 235 نفر از اسرای درقریه میرزا ولنگ پس از 4 روز در نتیجه سعی و تلاش بزرگان محلی با رهبری مقام ولایت از چنگ طالبان وداعش رها شده و دقایقی پیش…
  نوشته شده در چهارشنبه, 18 مرداد 1396 14:51
 • تیر باران 26 کشاورز توسط داعش در سرپل
  تیر باران 26 کشاورز توسط داعش در سرپل پایگاه خبری رسالت - گروه تروریستی تکفیری داعش شب گذشته داعش 26 کشاورز ربوده شده را در سرپل تیرباران کرد. به گزارش پایگاه خبری رسالت ،محمدنور رحمانی، رییس شورای ولایتی سرپل می‌گوید که افراد زیردست شیرمحمد غضنفر، یکی از فرماندهان گروه داعش از میان 27 کشاورزی که روز گذشته از…
  نوشته شده در یکشنبه, 15 مرداد 1396 22:49
 • چهره شهر کابل تغییر می کند
  چهره شهر کابل تغییر می کند براساس طرح و دیزاین جدید حکومت به کمک یک شرکت خصوصی خارجی چهره ظاهری شهر کابل تغییر می کند. به گزارش پایگاه خبری رسالت  "رئیس جمهور غنی" نخستین طرح و دیزاین شهر کابل را شام امروز سه شنبه (۳ اسد) از طریق ویدیو کنفرانس مورد ارزیابی قرار داد. در جریان…
  نوشته شده در چهارشنبه, 04 مرداد 1396 19:24
 • افغانستان چهارمین کشور ناامن جهان
  افغانستان چهارمین کشور ناامن جهان پایگاه خبری رسالت -بانک جهانی در گزارش تازه‌اش افزایش فقر، ناامنی و رشد آهسته‌ی اقتصادی را تهدید‌های جدی برای آینده افغانستان خوانده است. در این گزارش آمده است: “مردم فقیر و تنگدست، آسیب پذیرترین افراد در میان جمعیت افغانستان هستند. پس از سال ۲۰۱۱ میلادی ناامنی و بی‌ثباتی ۱.۳ میلیون…
  نوشته شده در دوشنبه, 22 خرداد 1396 22:28
 • تروریزم نه شیعه می شناسد نه سنی
  تروریزم نه شیعه می شناسد نه سنی پایگاه خبری رسالت -مردم هرات هفتمین روز از شهدای مسجد جامع این شهر را با پیام وحدت و همدلی شیعیان و اهل تسنن گرامی داشتند و از منافقان و دشمنان اسلام ابراز نفرت و انزجار کردند.  هفتمین روز شهادت جمعی از روحانیون و دیگر شهدای حمله تروریستی مقابل مسجد جامع هرات…
  نوشته شده در دوشنبه, 22 خرداد 1396 21:51

فعالیتهای مسجد جامع الزهرا

فعالیتهای حوزه علمیه رسالت