امروز: دوشنبه 28 آبان 1397 برابر با 19 نوامبر 2018

روز قدس روز حمایت از فلسطین، اعلام انزجار از اسرائیل و نمایش برادری امت اسلامی است

 • چهارشنبه, 17 تیر 1394

 به گزارش پایگاه خبری رسالت ،رئیس ستاد برگزار کننده راه پیمایی روز جهانی قدست در کابل، گفت: «روز جهانی قدس روز اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین، ابراز خشم و انزجار از رژیم غاصب اسرائیل و نشان دادن برادری امت اسلامی به جهانیان می‌باشد.»حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی  افزود مسلمانان در روز جهانی قدس نه تنها با مردم فلسطین همدردی می‌کنند بلکه همدلی، همسویی و وحدت خود را به نمایش می‌گذارند.
رئیس بنیاد فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم (ص) خاطر نشان کرد روز جهانی قدس روز همدلی و تلاش مسلمانان برای آزادی قدس شریف به عنوان اولین قبله مسلمانان می‌باشد.

قابل ذکر است حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران به حمایت از مردم مظلوم فلسطین و همسو ساختن مسلمانان برای دفاع از قدس شریف جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس نامگذاری نمود.

از آن پس مسلمانان در سراسر جهان به تاسی از هدف والای امام خمینی (ره) همه ساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در حالیکه با روزه و معنویات روح خود را پاک نموده‌اند برای همدردی با مردم فلسطین و دفاع از قبله اول خود در صفوف واحد به صورت یکپارچه با شرکت در راه پیمایی روز قدس خشم و نفرت خود را نسبت به اسرائیل نشان می‌دهند.

حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی در ادامه افزود امام خمینی (ره) با درایت خاصی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامید چون ماه رمضان ماه قرآن است و مسلمانان پس از یک ماه عبادت و روزه داری از نظر روحی و روانی آمادگی بیشتری دارند و نسبت به برادران فلسطینی خود احساس مسئولیت بیشتری می‌کنند.

این چهره برجسته جهادی تأکید کرد روز قدس روز اعلام همبستگی، برادری، غم شریکی با مردم مظلوم فلسطین، دفاع از آزادی قدس شریف و اعلام موضع مشترک امت اسلامی است. در این روز روزه داران با نفس‌های گرم و مشت‌های گره کرده خود بر سر اسرائیل فریاد می‌زنند.

حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی ماه رمضان را بهترین زمان برای نامگذاری روز قدس از سوی امام خمینی (ره) دانست چراکه جلو بسیاری از تبصره‌ها و شایعاتی که ممکن است روز قدس را فرصتی برای تبلیغات مذهبی بدانند را گرفته است.

وی افزود تبلیغات غلط سبب شده است که اکنون تبصره غالب این باشد که روز عاشورا مخصوص شیعیان است در حالیکه امام حسین (ع) فرزند رسول خدا (ص) است و دوست داشتن اهل بیت رسول خدا (ص) شیعه و سنی نمی‌شناسد.

به گفته رئیس بنیاد فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم (ص) امام خمینی (ره) برای اینکه از ماه رمضان به بهترین نحو استفاده کرده باشد و نیز نشان دهد که مسئله فلسطین موضوع اسلام است و ربطی به مذهب ندارد جمعه آخر ماه رمضان را روز جهانی قدس نامید.

مردم افغانستان خود را ملزم به دفاع از فلسطین و قدس شریف می‌دانند

رئیس ستاد برگزاری راه پیمایی روز جهانی قدس در کابل گفت: «مردم مسلمان افغانستان خود را ملزم به دفاع از فلسطین و قدس شریف می‌دانند و همه ساله در روز جهانی قدس به صورت پرشور در راه پیمایی شرکت می‌کنند.»

حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی افزود از آغاز تجاوز اسرائیل به سرزمین فلسطین، افغانستان یکی از اولین کشورهایی بود که به سرعت از مردم فلسطین اعلام حمایت کرد و با تشکیل کمیسیونی به رهبری شهید میر علی اصغر شجاع در دفاع از فلسطین اعلام موضع نمود.

این کمیسیون برای مردم فلسطین خون و کمک‌های نقدی جمع‌آوری می‌کرد و نامه‌های تند و هشدار آمیز به سردمداران عرب که جاده صاف کن اسرائیل بودند می‌نوشت.

در دفاع از مردم مظلوم فلسطین در مسجد پل خشتی جلسات متعددی برگزار می‌شد.

رئیس بنیاد فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم (ص) افزود هم اکنون و بعد از گذشت چندین سال باز هم مردم مسلمان افغانستان اعم از شیعه و سنی در روز جهانی قدس در یک صف واحد گرد هم می‌آیند و ضمن اعلام حمایت از مردم فلسطین خشم و نفرت خود از اسرائیل را به جهانیان نشان می‌دهند.

نتایج راه پیمایی روز جهانی قدس برای افغانستان مثبت بوده است

حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی گفت: «روز جهانی قدس باعث وحدت و برادری بیشتری مردم افغانستان شده است، جوانان امروز بیش از پیش در راه پیمایی روز قدس شرکت می‌کنند و با شرکت در راه پیمایی روز قدس توطئه‌های دشمن برای روشن کردن جنگ مذهبی در افغانستان را خنثی می‌کنند.»

به باور رئیس ستاد برگزاری راه پیمایی روز قدس در کابل، ملت افغانستان اعم از شیعه و سنی با شرکت در راه پیمایی روز قدس به دشمنان می‌فهمانند که راه‌اندازی جنگ مذهبی در افغانستان خیال باطل است.

کد خبر: 1344

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

 • پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز
  پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز بسمه تعالی من المومنین رجال صدقوا ما عاهدواالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا شهادت موهبتی الهی و معبر است که انسان به واسطه آن از این جهان خاکی و ناسوت…
  نوشته شده در شنبه, 13 مرداد 1397 07:03
 • برگزاری کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی
  برگزاری کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی به گزارش پایگاه خبری رسالت کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی در حوزه علمیه رسالت با شرکت ده ها تن از طلاب سطوح عالیه از روز دوشنبه چهارم سرطان توسط استاد دکتر اسماعیل دانش پژوهشگر بین المللی…
  نوشته شده در دوشنبه, 04 تیر 1397 22:21
 • پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت شهادت حجه الاسلام توکلی
  پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت شهادت حجه الاسلام توکلی   بسم‌الله الرحمن الرحیم ولا تقولو لمن یقتل فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون. خبر شهادت عالم عامل، حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر توکلی موجب تالم وتاثر فراوان گردید. او که برای رضای ذات اقدس حق تعالی در راه خدمت به اسلام و مسلمین تلاش…
  نوشته شده در شنبه, 02 تیر 1397 14:04
 • نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر
  نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر نشست تخصصی «ارتباط ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر» با حضور استاد ارجمند «جناب حجج الاسلام والمسلمین وفی ریاست امور روحانیون استان خراسان ْقرایی ریاست برنامه ریزی جوزه در استان خراسان و اربابی معاونت امور مساجد استان خراسان…
  نوشته شده در یکشنبه, 27 خرداد 1397 07:14
 • برگزاری نمازسعید فطردر مدرسۀ علمیه ولایت مرکز بامیان
  برگزاری نمازسعید فطردر مدرسۀ علمیه ولایت مرکز بامیان   به گزارش پایگاه خبری رسالت :   همزمان با مساجد و تکایای سرتا سرکشور نماز عید سعبد فطر به امامت حجت السلام والمسلمین حاج آقای بابه محسنی با حضورصد ها تن از مؤمنین درمدرسۀ علمیه ولایت، مرکز بامیان اقامه گردید.   حجت السلام محسنی در بخشی از خطبه های…
  نوشته شده در شنبه, 26 خرداد 1397 15:32
 • میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن
  میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن به گزارش پایگاه خبری رسالت با پایان ماه مبارک رمضان مسئله میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن بیش از پیش  مورد سوال قرار می گیرد مسئول پاسخ به شبهات حوزه علمیه رسالت در یادداشتی از زاویه تاریخی به موضوع نگریسته است و به طرح این مسئله پرداخته که…
  نوشته شده در جمعه, 25 خرداد 1397 04:43
 • بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام
  بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام  همزمان با بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، سمیناری با عنوان «نوآوری های فلسفی عرفانی حضرت امام خمینی (ره)» از سوی حوزه علمیه رسالت و دفتز حضرت آیت الله صالحی در…
  نوشته شده در جمعه, 18 خرداد 1397 13:05
 • گزارش مراسم شبهای قدر
   به گزارش پایگاه خبری رسالت ْحوزه علمیه رسالت در شبهای نوزدهم ْ بیست و یکم و بیست وسوم ماه مبارک رمضاندر سوگ امام المتقین گریست. مراسم ویژه این شبها بالخصوص شب شهادت امام علی(ع) باحضور صد ها تن از هم وطنان و مومنین خدا جو برگزار شد. این مراسمها از…
  نوشته شده در جمعه, 18 خرداد 1397 09:46
 • سر زنش وتهدید در پرتوی عبارت ویل در قران
  سر زنش وتهدید در پرتوی عبارت ویل در قران به گزارش پایگاه خبری رسالت  آخرین درس تفسیر در ماه شعبان المعظم با عنوان ( ویل ) توسط حضرت ایت الله صالحی برگزار گردید  ایشان ابتدا بیان داشتند که هشدارهای قرانی باید سرلوجه امور زندگی فردی و اجتماعی باید باشد  یکی از این هشدار ها  عنوان ویل می باشد .در…
  نوشته شده در دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 23:05
 • پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حوادث درناک اخیر افغانستان
  پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حوادث درناک اخیر افغانستان بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون با تأسف و اندوه فراوان که روز دوشنبه، کشور ما شاهد حوادث تلخو خونین بود. در حمله تروریستی‌ای که در کابل، منطقه شش درک، انجام یافته،عده ای از شهروندانمان ، شهید و مجروح گردیده اند. نُه تن از خبرنگاران و…
  نوشته شده در سه شنبه, 11 ارديبهشت 1397 19:45

فعالیتهای مسجد جامع الزهرا

فعالیتهای حوزه علمیه رسالت