امروز: چهارشنب 02 اسفند 1396 برابر با 21 فوریه 2018

روز قدس روز حمایت از فلسطین، اعلام انزجار از اسرائیل و نمایش برادری امت اسلامی است

 • چهارشنبه, 17 تیر 1394

 به گزارش پایگاه خبری رسالت ،رئیس ستاد برگزار کننده راه پیمایی روز جهانی قدست در کابل، گفت: «روز جهانی قدس روز اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین، ابراز خشم و انزجار از رژیم غاصب اسرائیل و نشان دادن برادری امت اسلامی به جهانیان می‌باشد.»حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی  افزود مسلمانان در روز جهانی قدس نه تنها با مردم فلسطین همدردی می‌کنند بلکه همدلی، همسویی و وحدت خود را به نمایش می‌گذارند.
رئیس بنیاد فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم (ص) خاطر نشان کرد روز جهانی قدس روز همدلی و تلاش مسلمانان برای آزادی قدس شریف به عنوان اولین قبله مسلمانان می‌باشد.

قابل ذکر است حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران به حمایت از مردم مظلوم فلسطین و همسو ساختن مسلمانان برای دفاع از قدس شریف جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس نامگذاری نمود.

از آن پس مسلمانان در سراسر جهان به تاسی از هدف والای امام خمینی (ره) همه ساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در حالیکه با روزه و معنویات روح خود را پاک نموده‌اند برای همدردی با مردم فلسطین و دفاع از قبله اول خود در صفوف واحد به صورت یکپارچه با شرکت در راه پیمایی روز قدس خشم و نفرت خود را نسبت به اسرائیل نشان می‌دهند.

حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی در ادامه افزود امام خمینی (ره) با درایت خاصی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامید چون ماه رمضان ماه قرآن است و مسلمانان پس از یک ماه عبادت و روزه داری از نظر روحی و روانی آمادگی بیشتری دارند و نسبت به برادران فلسطینی خود احساس مسئولیت بیشتری می‌کنند.

این چهره برجسته جهادی تأکید کرد روز قدس روز اعلام همبستگی، برادری، غم شریکی با مردم مظلوم فلسطین، دفاع از آزادی قدس شریف و اعلام موضع مشترک امت اسلامی است. در این روز روزه داران با نفس‌های گرم و مشت‌های گره کرده خود بر سر اسرائیل فریاد می‌زنند.

حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی ماه رمضان را بهترین زمان برای نامگذاری روز قدس از سوی امام خمینی (ره) دانست چراکه جلو بسیاری از تبصره‌ها و شایعاتی که ممکن است روز قدس را فرصتی برای تبلیغات مذهبی بدانند را گرفته است.

وی افزود تبلیغات غلط سبب شده است که اکنون تبصره غالب این باشد که روز عاشورا مخصوص شیعیان است در حالیکه امام حسین (ع) فرزند رسول خدا (ص) است و دوست داشتن اهل بیت رسول خدا (ص) شیعه و سنی نمی‌شناسد.

به گفته رئیس بنیاد فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم (ص) امام خمینی (ره) برای اینکه از ماه رمضان به بهترین نحو استفاده کرده باشد و نیز نشان دهد که مسئله فلسطین موضوع اسلام است و ربطی به مذهب ندارد جمعه آخر ماه رمضان را روز جهانی قدس نامید.

مردم افغانستان خود را ملزم به دفاع از فلسطین و قدس شریف می‌دانند

رئیس ستاد برگزاری راه پیمایی روز جهانی قدس در کابل گفت: «مردم مسلمان افغانستان خود را ملزم به دفاع از فلسطین و قدس شریف می‌دانند و همه ساله در روز جهانی قدس به صورت پرشور در راه پیمایی شرکت می‌کنند.»

حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی افزود از آغاز تجاوز اسرائیل به سرزمین فلسطین، افغانستان یکی از اولین کشورهایی بود که به سرعت از مردم فلسطین اعلام حمایت کرد و با تشکیل کمیسیونی به رهبری شهید میر علی اصغر شجاع در دفاع از فلسطین اعلام موضع نمود.

این کمیسیون برای مردم فلسطین خون و کمک‌های نقدی جمع‌آوری می‌کرد و نامه‌های تند و هشدار آمیز به سردمداران عرب که جاده صاف کن اسرائیل بودند می‌نوشت.

در دفاع از مردم مظلوم فلسطین در مسجد پل خشتی جلسات متعددی برگزار می‌شد.

رئیس بنیاد فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم (ص) افزود هم اکنون و بعد از گذشت چندین سال باز هم مردم مسلمان افغانستان اعم از شیعه و سنی در روز جهانی قدس در یک صف واحد گرد هم می‌آیند و ضمن اعلام حمایت از مردم فلسطین خشم و نفرت خود از اسرائیل را به جهانیان نشان می‌دهند.

نتایج راه پیمایی روز جهانی قدس برای افغانستان مثبت بوده است

حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی گفت: «روز جهانی قدس باعث وحدت و برادری بیشتری مردم افغانستان شده است، جوانان امروز بیش از پیش در راه پیمایی روز قدس شرکت می‌کنند و با شرکت در راه پیمایی روز قدس توطئه‌های دشمن برای روشن کردن جنگ مذهبی در افغانستان را خنثی می‌کنند.»

به باور رئیس ستاد برگزاری راه پیمایی روز قدس در کابل، ملت افغانستان اعم از شیعه و سنی با شرکت در راه پیمایی روز قدس به دشمنان می‌فهمانند که راه‌اندازی جنگ مذهبی در افغانستان خیال باطل است.

کد خبر: 1344

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

 • تبدیل افغانستان به مرکز تجارت و ترانزیت منطقه
  تبدیل افغانستان به مرکز تجارت و ترانزیت منطقه پایگاه خبری رسالت -سومین نشست سالانۀ “سام” تحت عنوان (پیشرفت ها و دستآوردهای انکشاف افغانستان و آجندای اصلاحات) قبل از ظهر امروز با سخنرانی محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، رسماً افتتاح شد. این نشست که با حضور نمایندگان نزدیک به ۴۰ کشور در ارگ برگزار گردید، رئیس جمهور غنی به…
  نوشته شده در پنج شنبه, 13 مهر 1396 19:04
 • به هر قیمتی که باشد افغانستان را می سازم!
  به هر قیمتی که باشد افغانستان را می سازم! اشرف غنی در مراسم روز جهانی جوان گفت که به هر قیمتی که باشد افغانستان را می سازم. به گزارش پایگاه خبری رسالت، ارگ ریاست جمهوری به مناسبت روز جهانی جوان، مراسمی به منظور حمایت از جایگاه این قشر عظیم کشور برگزار کرد. وی افزود:بیشترین سرمایه سیاسی خود را در…
  نوشته شده در یکشنبه, 22 مرداد 1396 05:53
 • 235 اسیر هزارهِ میرزا اولنگ امروز بعد از ظهر آزاد شدند
  235 اسیر هزارهِ میرزا اولنگ امروز بعد از ظهر آزاد شدند پایگاه خبری رسالت- 235 اسیر هزارهِ میرزا اولنگ امروز بعد از ظهر آزاد شدند.  به گزارش پایگاه خبری رسالت: تعداد 235 نفر از اسرای درقریه میرزا ولنگ پس از 4 روز در نتیجه سعی و تلاش بزرگان محلی با رهبری مقام ولایت از چنگ طالبان وداعش رها شده و دقایقی پیش…
  نوشته شده در چهارشنبه, 18 مرداد 1396 14:51
 • تیر باران 26 کشاورز توسط داعش در سرپل
  تیر باران 26 کشاورز توسط داعش در سرپل پایگاه خبری رسالت - گروه تروریستی تکفیری داعش شب گذشته داعش 26 کشاورز ربوده شده را در سرپل تیرباران کرد. به گزارش پایگاه خبری رسالت ،محمدنور رحمانی، رییس شورای ولایتی سرپل می‌گوید که افراد زیردست شیرمحمد غضنفر، یکی از فرماندهان گروه داعش از میان 27 کشاورزی که روز گذشته از…
  نوشته شده در یکشنبه, 15 مرداد 1396 22:49
 • چهره شهر کابل تغییر می کند
  چهره شهر کابل تغییر می کند براساس طرح و دیزاین جدید حکومت به کمک یک شرکت خصوصی خارجی چهره ظاهری شهر کابل تغییر می کند. به گزارش پایگاه خبری رسالت  "رئیس جمهور غنی" نخستین طرح و دیزاین شهر کابل را شام امروز سه شنبه (۳ اسد) از طریق ویدیو کنفرانس مورد ارزیابی قرار داد. در جریان…
  نوشته شده در چهارشنبه, 04 مرداد 1396 19:24
 • افغانستان چهارمین کشور ناامن جهان
  افغانستان چهارمین کشور ناامن جهان پایگاه خبری رسالت -بانک جهانی در گزارش تازه‌اش افزایش فقر، ناامنی و رشد آهسته‌ی اقتصادی را تهدید‌های جدی برای آینده افغانستان خوانده است. در این گزارش آمده است: “مردم فقیر و تنگدست، آسیب پذیرترین افراد در میان جمعیت افغانستان هستند. پس از سال ۲۰۱۱ میلادی ناامنی و بی‌ثباتی ۱.۳ میلیون…
  نوشته شده در دوشنبه, 22 خرداد 1396 22:28
 • تروریزم نه شیعه می شناسد نه سنی
  تروریزم نه شیعه می شناسد نه سنی پایگاه خبری رسالت -مردم هرات هفتمین روز از شهدای مسجد جامع این شهر را با پیام وحدت و همدلی شیعیان و اهل تسنن گرامی داشتند و از منافقان و دشمنان اسلام ابراز نفرت و انزجار کردند.  هفتمین روز شهادت جمعی از روحانیون و دیگر شهدای حمله تروریستی مقابل مسجد جامع هرات…
  نوشته شده در دوشنبه, 22 خرداد 1396 21:51
 • واکنش قرضاوی به قرار گرفتن در فهرست تررویسم
  واکنش قرضاوی به قرار گرفتن در فهرست تررویسم پایگاه خبری رسالت - برخی از شخصیت هایی که نامشان در فهرست جدید تروریسم چهار کشور عربی علیه قطر وارد شده است، نسبت به قرار گرفتن نام خود در این فهرست واکنش نشان دادند. به گزارش پایگاه خبری رسالت به نقل از رای الیوم، «یوسف قرضاوی» رئیس اتحادیه جهانی علمای…
  نوشته شده در شنبه, 20 خرداد 1396 11:42
 • ۱۰۰ کشته و ۴۰۰ زخمی؛ آخرین آمار تلفات انفجار دیروز کابل
  ۱۰۰ کشته و ۴۰۰ زخمی؛ آخرین آمار تلفات انفجار دیروز کابل ۱۰۰ کشته و ۴۰۰ زخمی؛ آخرین آمار تلفات انفجار امروز کابل به گزارش پایگاه خبری رسالت -به دنبال حمله یک موتر بمب در کابل که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از 500 نفر مسلمان روز ه دار شد برخی از افراد مطلع در صحبت با برخی از رسانه…
  نوشته شده در پنج شنبه, 11 خرداد 1396 07:49
 • رسماکار ساخت جاده یکاولنگ - دره‌صوف افتتاح شد
  رسماکار ساخت جاده یکاولنگ - دره‌صوف افتتاح شد کار ساخت جاده عمومی یکاولنگ-دره صوف توسط محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور با حضور مقامات محلی بامیان رسما افتتاح شد. به گزارش پایگاه خبری رسالت رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز پنجشنبه (28 ثو) در رأس یک هیئت عالی رتبه دولتی جهت افتتاح این جاده به ولایت بامیان…
  نوشته شده در جمعه, 29 ارديبهشت 1396 18:37

فعالیتهای مسجد جامع الزهرا

فعالیتهای حوزه علمیه رسالت