امروز: سه شنبه 01 خرداد 1397 برابر با 22 می 2018

روز قدس روز حمایت از فلسطین، اعلام انزجار از اسرائیل و نمایش برادری امت اسلامی است

 • چهارشنبه, 17 تیر 1394

 به گزارش پایگاه خبری رسالت ،رئیس ستاد برگزار کننده راه پیمایی روز جهانی قدست در کابل، گفت: «روز جهانی قدس روز اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین، ابراز خشم و انزجار از رژیم غاصب اسرائیل و نشان دادن برادری امت اسلامی به جهانیان می‌باشد.»حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی  افزود مسلمانان در روز جهانی قدس نه تنها با مردم فلسطین همدردی می‌کنند بلکه همدلی، همسویی و وحدت خود را به نمایش می‌گذارند.
رئیس بنیاد فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم (ص) خاطر نشان کرد روز جهانی قدس روز همدلی و تلاش مسلمانان برای آزادی قدس شریف به عنوان اولین قبله مسلمانان می‌باشد.

قابل ذکر است حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران به حمایت از مردم مظلوم فلسطین و همسو ساختن مسلمانان برای دفاع از قدس شریف جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس نامگذاری نمود.

از آن پس مسلمانان در سراسر جهان به تاسی از هدف والای امام خمینی (ره) همه ساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در حالیکه با روزه و معنویات روح خود را پاک نموده‌اند برای همدردی با مردم فلسطین و دفاع از قبله اول خود در صفوف واحد به صورت یکپارچه با شرکت در راه پیمایی روز قدس خشم و نفرت خود را نسبت به اسرائیل نشان می‌دهند.

حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی در ادامه افزود امام خمینی (ره) با درایت خاصی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامید چون ماه رمضان ماه قرآن است و مسلمانان پس از یک ماه عبادت و روزه داری از نظر روحی و روانی آمادگی بیشتری دارند و نسبت به برادران فلسطینی خود احساس مسئولیت بیشتری می‌کنند.

این چهره برجسته جهادی تأکید کرد روز قدس روز اعلام همبستگی، برادری، غم شریکی با مردم مظلوم فلسطین، دفاع از آزادی قدس شریف و اعلام موضع مشترک امت اسلامی است. در این روز روزه داران با نفس‌های گرم و مشت‌های گره کرده خود بر سر اسرائیل فریاد می‌زنند.

حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی ماه رمضان را بهترین زمان برای نامگذاری روز قدس از سوی امام خمینی (ره) دانست چراکه جلو بسیاری از تبصره‌ها و شایعاتی که ممکن است روز قدس را فرصتی برای تبلیغات مذهبی بدانند را گرفته است.

وی افزود تبلیغات غلط سبب شده است که اکنون تبصره غالب این باشد که روز عاشورا مخصوص شیعیان است در حالیکه امام حسین (ع) فرزند رسول خدا (ص) است و دوست داشتن اهل بیت رسول خدا (ص) شیعه و سنی نمی‌شناسد.

به گفته رئیس بنیاد فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم (ص) امام خمینی (ره) برای اینکه از ماه رمضان به بهترین نحو استفاده کرده باشد و نیز نشان دهد که مسئله فلسطین موضوع اسلام است و ربطی به مذهب ندارد جمعه آخر ماه رمضان را روز جهانی قدس نامید.

مردم افغانستان خود را ملزم به دفاع از فلسطین و قدس شریف می‌دانند

رئیس ستاد برگزاری راه پیمایی روز جهانی قدس در کابل گفت: «مردم مسلمان افغانستان خود را ملزم به دفاع از فلسطین و قدس شریف می‌دانند و همه ساله در روز جهانی قدس به صورت پرشور در راه پیمایی شرکت می‌کنند.»

حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی افزود از آغاز تجاوز اسرائیل به سرزمین فلسطین، افغانستان یکی از اولین کشورهایی بود که به سرعت از مردم فلسطین اعلام حمایت کرد و با تشکیل کمیسیونی به رهبری شهید میر علی اصغر شجاع در دفاع از فلسطین اعلام موضع نمود.

این کمیسیون برای مردم فلسطین خون و کمک‌های نقدی جمع‌آوری می‌کرد و نامه‌های تند و هشدار آمیز به سردمداران عرب که جاده صاف کن اسرائیل بودند می‌نوشت.

در دفاع از مردم مظلوم فلسطین در مسجد پل خشتی جلسات متعددی برگزار می‌شد.

رئیس بنیاد فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم (ص) افزود هم اکنون و بعد از گذشت چندین سال باز هم مردم مسلمان افغانستان اعم از شیعه و سنی در روز جهانی قدس در یک صف واحد گرد هم می‌آیند و ضمن اعلام حمایت از مردم فلسطین خشم و نفرت خود از اسرائیل را به جهانیان نشان می‌دهند.

نتایج راه پیمایی روز جهانی قدس برای افغانستان مثبت بوده است

حجت الاسلام و المسلمین هادی هادی گفت: «روز جهانی قدس باعث وحدت و برادری بیشتری مردم افغانستان شده است، جوانان امروز بیش از پیش در راه پیمایی روز قدس شرکت می‌کنند و با شرکت در راه پیمایی روز قدس توطئه‌های دشمن برای روشن کردن جنگ مذهبی در افغانستان را خنثی می‌کنند.»

به باور رئیس ستاد برگزاری راه پیمایی روز قدس در کابل، ملت افغانستان اعم از شیعه و سنی با شرکت در راه پیمایی روز قدس به دشمنان می‌فهمانند که راه‌اندازی جنگ مذهبی در افغانستان خیال باطل است.

کد خبر: 1344

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

 • سر زنش وتهدید در پرتوی عبارت ویل در قران
  سر زنش وتهدید در پرتوی عبارت ویل در قران به گزارش پایگاه خبری رسالت  آخرین درس تفسیر در ماه شعبان المعظم با عنوان ( ویل ) توسط حضرت ایت الله صالحی برگزار گردید  ایشان ابتدا بیان داشتند که هشدارهای قرانی باید سرلوجه امور زندگی فردی و اجتماعی باید باشد  یکی از این هشدار ها  عنوان ویل می باشد .در…
  نوشته شده در دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 23:05
 • پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حوادث درناک اخیر افغانستان
  پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حوادث درناک اخیر افغانستان بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون با تأسف و اندوه فراوان که روز دوشنبه، کشور ما شاهد حوادث تلخو خونین بود. در حمله تروریستی‌ای که در کابل، منطقه شش درک، انجام یافته،عده ای از شهروندانمان ، شهید و مجروح گردیده اند. نُه تن از خبرنگاران و…
  نوشته شده در سه شنبه, 11 ارديبهشت 1397 19:45
 • از هشت ثور در حوزه علمیه رسالت تجلیل گردید
  از هشت ثور در حوزه علمیه رسالت تجلیل گردید از ۸ ثور در حوزه علمیه رسالت تجلیل گردید به گزارش پایگاه خبری رسالت روز شنبه مطابق با ۸ ثور از سالروز افتخار آفرین پیروزی مجاهد مردان افغانستان در حوزه علمیه رسالت تجلیل گردید در این مراسم که با شرکت اقشار مختلف برگزار گردید، حضرت آیت الله صالحی با بیان…
  نوشته شده در یکشنبه, 09 ارديبهشت 1397 05:43
 • نمایندگان شورای علمای اهل تشیع تجت ریاست آیت الله صالحی با رییس جمهور دیدار کرد
  نمایندگان شورای علمای اهل تشیع تجت ریاست آیت الله صالحی با رییس جمهور دیدار کرد  به گزارش پایگاه خبری رسالت  رئیس جمهور غنی در دیدار با نمایندگان شورای علمای اهل تشیع، پیشنهاد  ایجاد حوزۀ چهاردهم امنیتی را منظور کردمحمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان عصر امروز با نمایندگان شورای علمای اهل تشیع تجت ریاست آیت الله  صالحی در قصر گلخانۀ ارگ ریاست جمهوری دیدار کرد.در…
  نوشته شده در یکشنبه, 09 ارديبهشت 1397 05:16
 • افتتاح حوزه علمیه ولایت در بامیان
  افتتاح حوزه علمیه ولایت در بامیان به گزارش پایگاه خبری رسالت ْ روز گذشته  (سوم شعبان المعظم)همزمان با میلاد حضرت امام حسین (ع) حوزه علمیه ولایت  با شرکت علما ْ اساتید ْٖطلاب ْوالی محترم بامیان و سایز اقشار توسط حضرت آیت الله صالحی افتتاح گردید.در این محفل حجت الاسلام بابه محسنی با بیان اینکه :آيت الله…
  نوشته شده در شنبه, 01 ارديبهشت 1397 05:28
 • تجلیل از سالروز شهادت امام موسی ابن جعفر (ع)
  تجلیل از سالروز شهادت امام موسی ابن جعفر (ع)   به گزارش پایگاه خبری رسالت ْ جضرت آیت الله صالحی در سالروز شهادت امام موسی ابن جعفر در سالن کرامت بیان فرمودند که ْبنابر مشهور، و آنچه که شهید مطهری بیان می دارد ْ امرور روز شهادت امام هفتم حضرت موسی الکاظم سلام الله علیه است. ولادت موسی بن…
  نوشته شده در جمعه, 24 فروردين 1397 18:14
 • سمینار یک روزه بعثت از دیدگاه آیات و روایات:
  سمینار یک روزه بعثت از دیدگاه آیات و روایات: به گزارش پایگاه خبری رسالت، در هجدهمین روز از سال ۱۳۹۷ سمینار یک روزه ای با شرکت علما، اساتید و طلاب حوزه علمیه کابل در حوزه علمیه رسالت برگزار گردید. و سخنرانان با تاکید بر اهداف والای بعثت، بعثت پیامبر گرامی…
  نوشته شده در یکشنبه, 19 فروردين 1397 21:20
 • تبدیل افغانستان به مرکز تجارت و ترانزیت منطقه
  تبدیل افغانستان به مرکز تجارت و ترانزیت منطقه پایگاه خبری رسالت -سومین نشست سالانۀ “سام” تحت عنوان (پیشرفت ها و دستآوردهای انکشاف افغانستان و آجندای اصلاحات) قبل از ظهر امروز با سخنرانی محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، رسماً افتتاح شد. این نشست که با حضور نمایندگان نزدیک به ۴۰ کشور در ارگ برگزار گردید، رئیس جمهور غنی به…
  نوشته شده در پنج شنبه, 13 مهر 1396 19:04
 • به هر قیمتی که باشد افغانستان را می سازم!
  به هر قیمتی که باشد افغانستان را می سازم! اشرف غنی در مراسم روز جهانی جوان گفت که به هر قیمتی که باشد افغانستان را می سازم. به گزارش پایگاه خبری رسالت، ارگ ریاست جمهوری به مناسبت روز جهانی جوان، مراسمی به منظور حمایت از جایگاه این قشر عظیم کشور برگزار کرد. وی افزود:بیشترین سرمایه سیاسی خود را در…
  نوشته شده در یکشنبه, 22 مرداد 1396 05:53
 • 235 اسیر هزارهِ میرزا اولنگ امروز بعد از ظهر آزاد شدند
  235 اسیر هزارهِ میرزا اولنگ امروز بعد از ظهر آزاد شدند پایگاه خبری رسالت- 235 اسیر هزارهِ میرزا اولنگ امروز بعد از ظهر آزاد شدند.  به گزارش پایگاه خبری رسالت: تعداد 235 نفر از اسرای درقریه میرزا ولنگ پس از 4 روز در نتیجه سعی و تلاش بزرگان محلی با رهبری مقام ولایت از چنگ طالبان وداعش رها شده و دقایقی پیش…
  نوشته شده در چهارشنبه, 18 مرداد 1396 14:51

فعالیتهای مسجد جامع الزهرا

فعالیتهای حوزه علمیه رسالت