امروز: دوشنبه 28 آبان 1397 برابر با 19 نوامبر 2018

پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز

پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز

پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز بسمه تعالی من المومنین رجال صدقوا ما عاهدواالله علیه فمنهم من قضی نحبه و...
دیدار نمایندگان شورای اجتماعی دره ترکمن با آیت الله صالحی

دیدار نمایندگان شورای اجتماعی دره ترکمن با آیت الله صالحی

دیدار نمایندگان شورای اجتماعی دره ترکمن با آیت الله صالحی به گزارش پایگاه خبری رسالت عصر امروز نمایندگان شورای اجتماعی دره ترکمن در...
برگزاری جلسه شورای علمای شیعه افغانستان

برگزاری جلسه شورای علمای شیعه افغانستان

برگزاری جلسه شورای علمای شیعه افغانستان به گزارش پایگاه خبری رسالت عصر دیروز جلسه شورای علمای شیعه تحت ریاست آیت الله صالحی مدرس...
هیئت بلند پایه جامعه المصطفی العالمیه در حوزه علمیه رسالت

هیئت بلند پایه جامعه المصطفی العالمیه در حوزه علمیه رسالت

هیئت بلند پایه جامعه المصطفی العالمیه در حوزه علمیه رسالت به گزارش پایگاه خبری رسالت عصر دیروز هیئت بلند پایه جامعه المصطفی العالمیه تحت...
پایگاه خبری رسالت

پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز

بسمه تعالی
من المومنین رجال صدقوا ما عاهدواالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا
شهادت موهبتی الهی و معبر است که انسان به واسطه آن از این جهان خاکی و ناسوت به لاهوت و ملکوت و جبروت صعود میکند.
اری شهادت هنر مردان خداست و آنان راست قامتان جاودانه تاریخ خواهند ماند.
اری ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد و این شهادتها رمز عزت و آزادگی و حدت و همبستگی ملت مسلمان و مجاهد افعانستان است که در طول تاریخ پر از فراز و نشیب خود به اثبات رسانده است.
پیروان و منادیان اندیشه وحشت  معتقدند که می توانند با انجام عملیات ددمنشانه انتحاری در کشور ما روند عزت خواهی، تکامل و پیشرفت را متوقف کنند و بجای ارزشهای اسلامی ،اسلام  تحجر را حاکم سازند اما غافل از اینکه ملت ما بیدار تر میشود.
حادثه خونبار و درد ناک مسجد امام زمان عج  گردیز  ولایت پکتیکا اولین و آخرین هدف گلوله های تکفیر و تحجر نیست و نخواهد بود و خللی در عزم و اراده آهنین ملت ما ایجاد نخواهد کرد.
دولت و نهادهای امنیتی باید به وظیفه خود که تامین امنیت شهروندان است بخوبی عمل کنند و ملت شهید پرور ما نیز صمن حفظ وحدت و انسجام برای جهادی دیگر بر ضد فقر فرهنگی بپاخیزند.
ما ضمن محکوم کردن این جنایت ضد بشری،به خانواده های معظم این شهیدان بخصوص روحانی شهید حجت الاسلام والمسلمین موسوی هم چنین دکتر موسوی و دیگر شهیدان تسلیت عرض نموده برای شهدا علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل از خدای متعال خواستاریم.
صالحی مدرس

گردیز دیار غم وشهادت در کنار خانواده های داغدار

21/ذی القعده /1439

دیدار نمایندگان شورای اجتماعی دره ترکمن با آیت الله صالحی

به گزارش پایگاه خبری رسالت عصر امروز نمایندگان شورای اجتماعی دره ترکمن در حوزه علمیه رسالت دیدار نمودند، در این دیدار رئیس شورای اجتماعی دره ترکمن ضمن ارائه گزارش فعالیت های فرهنگی و اجتماعی خود خواستار رهنود های حضرت آیت الله صالحی مدرس شدند حضرت آیت الله صالحی ضمن تشکر از شورای اجتماعی دره ترکمن اظهار امیدواری نمودند که اولا کاندید های نمایندگی مجلس به حداقل کاهش پیدا نماید.

ثانیا شورای اجتماعی دره ترکمن کل فعالیت خود را مصروف کاندید های مجلس ننمایند بلکه نسبت به ارتقاء سطح فرهنگی دینی و آموزشی مردم اهتمام ویژه‌ای نمایند.

از مهمترین وظایف شورای اجتماعی دره ترکمن ضمن ارتقای سطح خود باوری از توانمندی ها و پتانسیل موجود باید حداکثر استفاده نمائیم، وحدت و گفتگو و دریافت پیشنهادات از مهمترین کارکرد ها می تواند باشد در پایان این دیدار اعضای شورای اجتماعی دره ترکمن خواستار دیدار های ماهوار  با حضرا آیت الله شدند

برگزاری جلسه شورای علمای شیعه افغانستان

به گزارش پایگاه خبری رسالت

عصر دیروز جلسه شورای علمای شیعه تحت ریاست آیت الله صالحی مدرس برگزار گردید، در این جلسه ابتدا حضرت آیت الله صالحی شهادت حجت الاسلام و المسلمین شیخ جعفر توکلی را تسلیت گفته و ضایعه جبران ناپذیر در قالب ترور شخصیت های دینی را نشانه دشمنی با ارزشهای دینی و اخوت و وحدت دانست و در این میان هوشیاری مردم را گوشزد نموده. دراین جلسه اعضای اجرای شورای علمای شیعه گزارش از شهادت ،تشیع و تظاهرات مردم متدین هرات را ارائه نمودند. هم چنین در جلسه میان گردید که دشمن به فکر تفرقه مذهبی در جامعه است ولی حضور علماء ، دانشجویان و عزیزان اهل سنت را نشانه بیداری مردم دانستند دراین جلسه شورای علماء از مسؤلین امنیتی خواستار دستگیری و گزارش‌دهی تروریستان هرات شدند.

هیئت بلند پایه جامعه المصطفی العالمیه در حوزه علمیه رسالت
به گزارش پایگاه خبری رسالت عصر دیروز هیئت بلند پایه جامعه المصطفی العالمیه تحت ریاست حجه الاسلام و المسلمین  محامی با حضور در حوزه علمیه رسالت با حضرت آیت الله صالحی مدرس دیدار نمودند در این دیدار استاد محامی ضمن گزارش از فعالیت های جامعه المصطفی در کشور های که نمایندگی جامعه المصطفی فعال هستند اظهار امیدواری نمودند که بتوانند در سایه علما و مدارس دینی ارزش های دینی و مذهبی را  با رهنمود های اساتید نهادینه نمایند
وزمینه تحصیل علوم دینی عده ی از جوانان را میسر نمایند در این دیدار آیت الله صالحی ضمن قدر دانی از خدمات ارزشمند علمی المصطفی از مدیریت  آیت الله اعرافی و حجت الاسلام و المسلمین محامی قدر دانی و تجربیات این عزیزان را بسیار ارزشمند خواند و ارتقاء رشته های مختلف المصطفی را گام بلند علمی دانست و اظهار امیدواری نمود که در آینده نزدیک فارغ التحصیلان المصطفی جلو داران فرهنگ دینی و ارزشها باشند.

برگزاری کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی

به گزارش پایگاه خبری رسالت کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی در حوزه علمیه رسالت با شرکت ده ها تن از طلاب سطوح عالیه از روز دوشنبه چهارم سرطان توسط استاد دکتر اسماعیل دانش پژوهشگر بین المللی برگزار گردید.

در این کارگاه ابتدا دکتردانش به ضرورت پرداختن به مسئله پاسخگویی به شبهات پرداخت و مسئله روش مندی علمی در تحقیقات خصوصا پاسخگویی به شبهات یک ضرورت انکار ناپذیر حوزه علمیه دانست .

شبه شناسی و پرسشگری پیشینه عمیقی در تاریخ بشریت دارد خصوصا در دوران جوانی انسانها زیرا اوج طوفان و هویت یابی در جوان وجود دارد

پرسشگری حق همه است ، اهمیت پرسش بسیار مهم است فأسئلوا اهل الذکر در قرآن بیان گردیده اهل الذکر یعنی متخصص، سوال کننده نوعی ارتباط با علم دارد.

فرار از سؤال یک آفات است. شبه با انگیزه انکار حق  معمولا انجام می گیرد و با سؤال فرق دارد.و لازم است این بخوبی تفکیک شود

 

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ولا تقولو لمن یقتل فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون.

خبر شهادت عالم عامل، حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر توکلی موجب تالم وتاثر فراوان گردید.

او که برای رضای ذات اقدس حق تعالی در راه خدمت به اسلام و مسلمین تلاش می نمود ، سر انجام با صورت گلگون به ملکوت اعلا پیوست و به ملاقات معبود شتافت.

شهادت آن عالم ربانی وروحانی را به جامعه علمی کشور، مردم متدین هرات و خانواده محترم آن عزیز سفر کرده اخصا حوزه و حوزویان تسلیت گفته برای آن شهید والامقام درجات متعالی و جوار رحمت ایزد متعال تمنا دارم.

دفتر حضرت آیت الله صالحی مدرس -- حوزه علمبه کابل

9/شوال/ 1439

نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر

نشست تخصصی «ارتباط ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر» با حضور استاد ارجمند «جناب حجج الاسلام والمسلمین وفی ریاست امور روحانیون استان خراسان ْقرایی ریاست برنامه ریزی جوزه در استان خراسان و اربابی معاونت امور مساجد استان خراسان » به همت گروه مطالعات کاربردی معارف اسلامی مرکز پژوهش های اسلامی معصومیه روز گذشته حوزه علمیه رسالت برگزار گردید.

اساتید گرامی ابتدا با بیان مقدمه ای به بیان جایگاه مهدویت در میان گروه های اسلامی با عنوان باورداشت مهدویت پرداختند و مهدویت را دارای خاستگاه قرآنی، روایی مورد قبول تمام گروه های اسلامی معرفی نمودند و در ادامه به بیان رویکرد های مثبت و منفی اندیشه اعتقادی مهدویت با نگرش کارکرد گرایانه پرداختند.

ایشان با اشاره به رویکردهای مثبت مهدویت که در قالب امید و امیدواری، پویائی و بالندگی، نشاط و سرزندگی و حرکت بخشی و جنبش خیزی در جامعه تبلور دارد، یک نمونه آن در دوران معاصر را نهضت بزرگ حضرت امام خمینی (ره) معرفی کردند که بر اساس اندیشه مهدویت و انتظار و نیز در قالب نیابت عام و نظریه ولایت فقیه شکل گرفته و عامل حرکت و انقلاب در جامعه ایران و پیام آور مبارزه با ظلم و ستم در میان مسلمانان و جوامع اسلامی شد.

در ادامه با بررسی رویکردهای منفی اندیشه مهدویت تأکید کردند این اندیشه با نگرش ماهیت شناختی هیچ گونه کارکرد منفی برای جامعه و باورمندان اسلامی نداشته و ندارد و کارکردهای منفی بیشتر بر اساس برداشت ها و نگرش هایی سیاسی و اجتماعی است که از ناحیه مردم شکل می گیرد. از جمله می توان به این موارد اشاره کرد:

الف- مدعیان مهدویت

ب- سوء برداشت از روایات مهدویت:

1-   روایات رایات سود: این نوع روایات بیان گر قیام مردم خراسان، فارس، مشرق و... است که مورد سوء استفاده گروه هایی نظیر القاعده، طالبان و داعش قرار گرفته است.

2-   روایات ممنوعیت قیام قبل از ظهور: این نوع روایات در منابع شیعه آمده با این که از نظر سند مورد خدشه قرار دارد و از نظر محتوا نیاز به تبیین دارد با این حال مورد سوء استفاده برخی گروه ها قرار گرفته و با این نگرش انقلاب حضرت امام را مورد خدشه قرار داده¬اند.

در پایان نشست اساتید گرامی به پرسش های حاضران پیرامون موضوع مورد بحث پاسخ دادند این جلسه صمیمی حدود چهار ساعت در محیط صمیمی به درازا انجامید

نماز عید سعید فطر با حضور پرشور مسلمانان و مومنین در مسجد الزهرای کابل برگزار شد.

شیخ جواد صالحی در خطبه های نماز عید سعید فطر با اشاره به اوضاع کشورهای اسلامی گفت: شرایط موجود جهان اسلام نتیجه دوری از آموزه های دینی و ارزشهای الهی است

نماز عید سعید فطر که در مسجد جامع الزهرا (س) با شرکت مومنین خدا جو اقامه گردید، خطیب نماز عید ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی خاطر نشان کرد: مسلمان پس از یک ماه روزه داری و تزکیه نفس و مبارزه با هواهای نفسانی امروز با حضور در نمار عید مهمانی خدارا صفای دیگر بخشیدند و ایشان با اشاره به الهی شدن مسلمان با روزه داری در ماه رمضان، خواستار تداوم این روند تزکیه شدند.
آقای صالحی با بیان اینکه امام علی(ع) فرموده است در روزی که مسلمان گناه نکند آن روز برای وی عید می باشد، وحدت مسلمانان را یکی از نمادهای روز عید سعید فطر بر شمرد .

وی در خطبه های دوم نماز عید سعید فطر ، شرایط امروز جهان اسلام را نتیجه کمرنگ شدن تقوا در میان مسلمانان دانست و گفت: روزه گرفتن تمرینی برای با تقوا شدن و پرهیزگار شدن است .

سخنران قبل ازحطبه ها مدیر حوزه علمیه رسالت بود که در فسمتی از بیانات خود به انسان متقی اشاره کرد و بیان داشت که متقی مرتکب گناه، جنایت، اختلاف افکنی نمی شود و اگر تقوا در جوامع اسلام نهادینه شود، مسلمانان بر مشکلات موجود فائق می آیند. .ایشان وظیفه مسلمان در عصر غیبت را سنگین توصیف کرد و اظهار داشت: ما باید در راستای ارزشهای والای اسلامی گام برداریم و در مقابل تمام رذالت ها و جنایت ها بایستیم..

وی به ارمغان های دنیای به اصطلاح مترقی غرب نیز اشاره کرد و گفت: به نام علم، دموکراسی و حقوق بشر چه جنایت هایی که در جهان صورت نمی گیرد و فساد تنها ارمغان استکبار است و آن هم به دلیل پراکندگی مسلمانان و فاصله گرفتن آنها از اسلام می باشد.


شیخ جواد صالحی با طرح این سوال که چرا مسلمانان امروز عزتمند نیستند، تصریح کرد: عزت، مال مسلمانان است اما به دلیل عمل نکردن به قرآن و فرمایشات ائمه معصومین، ذلیل و غیر منسجم می باشند. اوضاع کشورهای اسلامی را مصداق عینی عمل نکردن به قرآن کریم و صدور فتوا بر اساس هواهای نفسانی عنوان کرد.

وی در پایان با اشاره به طرح و برنامه های دشمنان در کشورهای اسلامی به خصوص در افغانستان، خاطر نشان کرد: دشمن به دنبال بیگانه کردن نسل جوان با اسلام و ارزش های اسلامی است و ما باید نسبت به این توطئه هوشیار باشیم و برای مقابله و خنثی کردن نقشه دشمنان به مخزن اصلی معارف و علوم اسلامی که همانا قرآن و ائمه معصومین می باشد، متمسک شویم.

 

به گزارش پایگاه خبری رسالت :

 

همزمان با مساجد و تکایای سرتا سرکشور نماز عید سعبد فطر به امامت حجت السلام والمسلمین حاج آقای بابه محسنی با حضورصد ها تن از مؤمنین درمدرسۀ علمیه ولایت، مرکز بامیان اقامه گردید.

 

حجت السلام محسنی در بخشی از خطبه های نمازعید سعید فطربه نکات ذیل اشاره فرممود:  

گاهی اوقات در فتنه‌ها، ما بیشتر نگران دیگرانیم تا خودمان؛ وقتی می‌بینیم بعضی‌ها دچار اشتباه هستند و حق و باطل را با هم در هم آمیخته اند، به‌هم می‌ریزیم. اما شما برای آنها حرص و جوش نخورید، البته وظیفۀ خودتان را انجام دهید ولی بدانید که هدایت دست خداست. اگر کسی منحرف می‌شود، حتماً خدا به اندازۀ کافی برایش دلسوزی کرده، کسی که شایستۀ هدایت نیست، بهانه‌ برایش زیاد است که بخواهد گمراه شود.

شنبه, 26 خرداد 1397 11:23

عید سعید فطر از اعیاد مهم مسلمانان

نوشته شده توسط

عید سعید فطر از اعیاد مهم مسلمانان

به گزارش بایگاه خبری :

مومنین خدا جوی منطقه درۀ ترکمن ولایت پروان در دومین روز عید سعید فطر با حضور در حوزۀ علمیه رسالت با حضور آیت الله صالحی مدرس دیدار نمودند .در این دیدار که علما   اساتید دانشجویان و سایر اقشار مختلف جامعه حضور

   مدرسحضرت آیت الله صالحی ضمن تبریک عید سعید فطر فرمودمد  :

وقتی  گناهان کوچک تبدیل به گناهان بزرگ می‌شود عید معنا ندارد

در موارد زیر گناه صغیره تبدیل به کبیره می‌شود:

 

صفحه1 از98
 • پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز
  پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز پیام تسلیت حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز بسمه تعالی من المومنین رجال صدقوا ما عاهدواالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا شهادت موهبتی الهی و معبر است که انسان به واسطه آن از این جهان خاکی و ناسوت…
  نوشته شده در شنبه, 13 مرداد 1397 07:03
 • برگزاری کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی
  برگزاری کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی به گزارش پایگاه خبری رسالت کارگاه روش شناسی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی در حوزه علمیه رسالت با شرکت ده ها تن از طلاب سطوح عالیه از روز دوشنبه چهارم سرطان توسط استاد دکتر اسماعیل دانش پژوهشگر بین المللی…
  نوشته شده در دوشنبه, 04 تیر 1397 22:21
 • پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت شهادت حجه الاسلام توکلی
  پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت شهادت حجه الاسلام توکلی   بسم‌الله الرحمن الرحیم ولا تقولو لمن یقتل فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون. خبر شهادت عالم عامل، حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر توکلی موجب تالم وتاثر فراوان گردید. او که برای رضای ذات اقدس حق تعالی در راه خدمت به اسلام و مسلمین تلاش…
  نوشته شده در شنبه, 02 تیر 1397 14:04
 • نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر
  نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر نشست تخصصی «ارتباط ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر» با حضور استاد ارجمند «جناب حجج الاسلام والمسلمین وفی ریاست امور روحانیون استان خراسان ْقرایی ریاست برنامه ریزی جوزه در استان خراسان و اربابی معاونت امور مساجد استان خراسان…
  نوشته شده در یکشنبه, 27 خرداد 1397 07:14
 • برگزاری نمازسعید فطردر مدرسۀ علمیه ولایت مرکز بامیان
  برگزاری نمازسعید فطردر مدرسۀ علمیه ولایت مرکز بامیان   به گزارش پایگاه خبری رسالت :   همزمان با مساجد و تکایای سرتا سرکشور نماز عید سعبد فطر به امامت حجت السلام والمسلمین حاج آقای بابه محسنی با حضورصد ها تن از مؤمنین درمدرسۀ علمیه ولایت، مرکز بامیان اقامه گردید.   حجت السلام محسنی در بخشی از خطبه های…
  نوشته شده در شنبه, 26 خرداد 1397 15:32
 • میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن
  میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن به گزارش پایگاه خبری رسالت با پایان ماه مبارک رمضان مسئله میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن بیش از پیش  مورد سوال قرار می گیرد مسئول پاسخ به شبهات حوزه علمیه رسالت در یادداشتی از زاویه تاریخی به موضوع نگریسته است و به طرح این مسئله پرداخته که…
  نوشته شده در جمعه, 25 خرداد 1397 04:43
 • بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام
  بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام  همزمان با بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، سمیناری با عنوان «نوآوری های فلسفی عرفانی حضرت امام خمینی (ره)» از سوی حوزه علمیه رسالت و دفتز حضرت آیت الله صالحی در…
  نوشته شده در جمعه, 18 خرداد 1397 13:05
 • گزارش مراسم شبهای قدر
   به گزارش پایگاه خبری رسالت ْحوزه علمیه رسالت در شبهای نوزدهم ْ بیست و یکم و بیست وسوم ماه مبارک رمضاندر سوگ امام المتقین گریست. مراسم ویژه این شبها بالخصوص شب شهادت امام علی(ع) باحضور صد ها تن از هم وطنان و مومنین خدا جو برگزار شد. این مراسمها از…
  نوشته شده در جمعه, 18 خرداد 1397 09:46
 • سر زنش وتهدید در پرتوی عبارت ویل در قران
  سر زنش وتهدید در پرتوی عبارت ویل در قران به گزارش پایگاه خبری رسالت  آخرین درس تفسیر در ماه شعبان المعظم با عنوان ( ویل ) توسط حضرت ایت الله صالحی برگزار گردید  ایشان ابتدا بیان داشتند که هشدارهای قرانی باید سرلوجه امور زندگی فردی و اجتماعی باید باشد  یکی از این هشدار ها  عنوان ویل می باشد .در…
  نوشته شده در دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 23:05
 • پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حوادث درناک اخیر افغانستان
  پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حوادث درناک اخیر افغانستان بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون با تأسف و اندوه فراوان که روز دوشنبه، کشور ما شاهد حوادث تلخو خونین بود. در حمله تروریستی‌ای که در کابل، منطقه شش درک، انجام یافته،عده ای از شهروندانمان ، شهید و مجروح گردیده اند. نُه تن از خبرنگاران و…
  نوشته شده در سه شنبه, 11 ارديبهشت 1397 19:45

فعالیتهای مسجد جامع الزهرا

فعالیتهای حوزه علمیه رسالت