امروز: دوشنبه 28 خرداد 1397 برابر با 17 جون 2018

نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر

نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر

نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر نشست تخصصی «ارتباط ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر»...
برگزاری مراسم نماز عید فطر در مسجد الزهرای کابل

برگزاری مراسم نماز عید فطر در مسجد الزهرای کابل

نماز عید سعید فطر با حضور پرشور مسلمانان و مومنین در مسجد الزهرای کابل برگزار شد. شیخ جواد صالحی در خطبه های نماز عید سعید فطر با اشاره به...
برگزاری نمازسعید فطردر مدرسۀ علمیه ولایت مرکز بامیان

برگزاری نمازسعید فطردر مدرسۀ علمیه ولایت مرکز بامیان

  به گزارش پایگاه خبری رسالت :   همزمان با مساجد و تکایای سرتا سرکشور نماز عید سعبد فطر به امامت حجت السلام والمسلمین حاج آقای بابه...
عید سعید فطر از اعیاد مهم مسلمانان

عید سعید فطر از اعیاد مهم مسلمانان

عید سعید فطر از اعیاد مهم مسلمانان به گزارش بایگاه خبری : مومنین خدا جوی منطقه درۀ ترکمن ولایت پروان در دومین روز عید سعید فطر با حضور در...
پایگاه خبری رسالت

نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر

نشست تخصصی «ارتباط ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر» با حضور استاد ارجمند «جناب حجج الاسلام والمسلمین وفی ریاست امور روحانیون استان خراسان ْقرایی ریاست برنامه ریزی جوزه در استان خراسان و اربابی معاونت امور مساجد استان خراسان » به همت گروه مطالعات کاربردی معارف اسلامی مرکز پژوهش های اسلامی معصومیه روز گذشته حوزه علمیه رسالت برگزار گردید.

اساتید گرامی ابتدا با بیان مقدمه ای به بیان جایگاه مهدویت در میان گروه های اسلامی با عنوان باورداشت مهدویت پرداختند و مهدویت را دارای خاستگاه قرآنی، روایی مورد قبول تمام گروه های اسلامی معرفی نمودند و در ادامه به بیان رویکرد های مثبت و منفی اندیشه اعتقادی مهدویت با نگرش کارکرد گرایانه پرداختند.

ایشان با اشاره به رویکردهای مثبت مهدویت که در قالب امید و امیدواری، پویائی و بالندگی، نشاط و سرزندگی و حرکت بخشی و جنبش خیزی در جامعه تبلور دارد، یک نمونه آن در دوران معاصر را نهضت بزرگ حضرت امام خمینی (ره) معرفی کردند که بر اساس اندیشه مهدویت و انتظار و نیز در قالب نیابت عام و نظریه ولایت فقیه شکل گرفته و عامل حرکت و انقلاب در جامعه ایران و پیام آور مبارزه با ظلم و ستم در میان مسلمانان و جوامع اسلامی شد.

در ادامه با بررسی رویکردهای منفی اندیشه مهدویت تأکید کردند این اندیشه با نگرش ماهیت شناختی هیچ گونه کارکرد منفی برای جامعه و باورمندان اسلامی نداشته و ندارد و کارکردهای منفی بیشتر بر اساس برداشت ها و نگرش هایی سیاسی و اجتماعی است که از ناحیه مردم شکل می گیرد. از جمله می توان به این موارد اشاره کرد:

الف- مدعیان مهدویت

ب- سوء برداشت از روایات مهدویت:

1-   روایات رایات سود: این نوع روایات بیان گر قیام مردم خراسان، فارس، مشرق و... است که مورد سوء استفاده گروه هایی نظیر القاعده، طالبان و داعش قرار گرفته است.

2-   روایات ممنوعیت قیام قبل از ظهور: این نوع روایات در منابع شیعه آمده با این که از نظر سند مورد خدشه قرار دارد و از نظر محتوا نیاز به تبیین دارد با این حال مورد سوء استفاده برخی گروه ها قرار گرفته و با این نگرش انقلاب حضرت امام را مورد خدشه قرار داده¬اند.

در پایان نشست اساتید گرامی به پرسش های حاضران پیرامون موضوع مورد بحث پاسخ دادند این جلسه صمیمی حدود چهار ساعت در محیط صمیمی به درازا انجامید

نماز عید سعید فطر با حضور پرشور مسلمانان و مومنین در مسجد الزهرای کابل برگزار شد.

شیخ جواد صالحی در خطبه های نماز عید سعید فطر با اشاره به اوضاع کشورهای اسلامی گفت: شرایط موجود جهان اسلام نتیجه دوری از آموزه های دینی و ارزشهای الهی است

نماز عید سعید فطر که در مسجد جامع الزهرا (س) با شرکت مومنین خدا جو اقامه گردید، خطیب نماز عید ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی خاطر نشان کرد: مسلمان پس از یک ماه روزه داری و تزکیه نفس و مبارزه با هواهای نفسانی امروز با حضور در نمار عید مهمانی خدارا صفای دیگر بخشیدند و ایشان با اشاره به الهی شدن مسلمان با روزه داری در ماه رمضان، خواستار تداوم این روند تزکیه شدند.
آقای صالحی با بیان اینکه امام علی(ع) فرموده است در روزی که مسلمان گناه نکند آن روز برای وی عید می باشد، وحدت مسلمانان را یکی از نمادهای روز عید سعید فطر بر شمرد .

وی در خطبه های دوم نماز عید سعید فطر ، شرایط امروز جهان اسلام را نتیجه کمرنگ شدن تقوا در میان مسلمانان دانست و گفت: روزه گرفتن تمرینی برای با تقوا شدن و پرهیزگار شدن است .

سخنران قبل ازحطبه ها مدیر حوزه علمیه رسالت بود که در فسمتی از بیانات خود به انسان متقی اشاره کرد و بیان داشت که متقی مرتکب گناه، جنایت، اختلاف افکنی نمی شود و اگر تقوا در جوامع اسلام نهادینه شود، مسلمانان بر مشکلات موجود فائق می آیند. .ایشان وظیفه مسلمان در عصر غیبت را سنگین توصیف کرد و اظهار داشت: ما باید در راستای ارزشهای والای اسلامی گام برداریم و در مقابل تمام رذالت ها و جنایت ها بایستیم..

وی به ارمغان های دنیای به اصطلاح مترقی غرب نیز اشاره کرد و گفت: به نام علم، دموکراسی و حقوق بشر چه جنایت هایی که در جهان صورت نمی گیرد و فساد تنها ارمغان استکبار است و آن هم به دلیل پراکندگی مسلمانان و فاصله گرفتن آنها از اسلام می باشد.


شیخ جواد صالحی با طرح این سوال که چرا مسلمانان امروز عزتمند نیستند، تصریح کرد: عزت، مال مسلمانان است اما به دلیل عمل نکردن به قرآن و فرمایشات ائمه معصومین، ذلیل و غیر منسجم می باشند. اوضاع کشورهای اسلامی را مصداق عینی عمل نکردن به قرآن کریم و صدور فتوا بر اساس هواهای نفسانی عنوان کرد.

وی در پایان با اشاره به طرح و برنامه های دشمنان در کشورهای اسلامی به خصوص در افغانستان، خاطر نشان کرد: دشمن به دنبال بیگانه کردن نسل جوان با اسلام و ارزش های اسلامی است و ما باید نسبت به این توطئه هوشیار باشیم و برای مقابله و خنثی کردن نقشه دشمنان به مخزن اصلی معارف و علوم اسلامی که همانا قرآن و ائمه معصومین می باشد، متمسک شویم.

 

به گزارش پایگاه خبری رسالت :

 

همزمان با مساجد و تکایای سرتا سرکشور نماز عید سعبد فطر به امامت حجت السلام والمسلمین حاج آقای بابه محسنی با حضورصد ها تن از مؤمنین درمدرسۀ علمیه ولایت، مرکز بامیان اقامه گردید.

 

حجت السلام محسنی در بخشی از خطبه های نمازعید سعید فطربه نکات ذیل اشاره فرممود:  

گاهی اوقات در فتنه‌ها، ما بیشتر نگران دیگرانیم تا خودمان؛ وقتی می‌بینیم بعضی‌ها دچار اشتباه هستند و حق و باطل را با هم در هم آمیخته اند، به‌هم می‌ریزیم. اما شما برای آنها حرص و جوش نخورید، البته وظیفۀ خودتان را انجام دهید ولی بدانید که هدایت دست خداست. اگر کسی منحرف می‌شود، حتماً خدا به اندازۀ کافی برایش دلسوزی کرده، کسی که شایستۀ هدایت نیست، بهانه‌ برایش زیاد است که بخواهد گمراه شود.

شنبه, 26 خرداد 1397 11:23

عید سعید فطر از اعیاد مهم مسلمانان

نوشته شده توسط

عید سعید فطر از اعیاد مهم مسلمانان

به گزارش بایگاه خبری :

مومنین خدا جوی منطقه درۀ ترکمن ولایت پروان در دومین روز عید سعید فطر با حضور در حوزۀ علمیه رسالت با حضور آیت الله صالحی مدرس دیدار نمودند .در این دیدار که علما   اساتید دانشجویان و سایر اقشار مختلف جامعه حضور

   مدرسحضرت آیت الله صالحی ضمن تبریک عید سعید فطر فرمودمد  :

وقتی  گناهان کوچک تبدیل به گناهان بزرگ می‌شود عید معنا ندارد

در موارد زیر گناه صغیره تبدیل به کبیره می‌شود:

 

جمعه, 25 خرداد 1397 04:43

میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن

نوشته شده توسط

به گزارش پایگاه خبری رسالت با پایان ماه مبارک رمضان مسئله میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن بیش از پیش  مورد سوال قرار می گیرد مسئول پاسخ به شبهات حوزه علمیه رسالت در یادداشتی از زاویه تاریخی به موضوع نگریسته است و به طرح این مسئله پرداخته که آیا فطریه حداقل انفاق است یا حداکثر آن: «فطریه نوعی زکات است که به میزان سه کیلو - مواد غذایی متعارف- در سال پرداخت می‌شود و به مصرف فقرا می‌رسد. ولی با توجه به گستردگی فقر و فراوانی نیازمندان این بودجه

روشن است که پاسخ این سوال منفی است البته در گذشته چنین بودجهای تاثیر بیشتری در بهبود وضع آنان داشته است ولی امروز بالنسبه این تاثیر کاهش یافته است زیرا در ان اعصار عمده هزینه خانوار هزینه خوراک بوده و در خوراک هم خانوار کمترین رقم را بخود اختصاص می‌دهد. دیروز سه کیلو گندم یا جو چندان مهم بود که عقیل خدمت حضرت علی(ع) بیاید و درخواست یک صاع طعام کند و با برخورد شدید حضرت مواجه شود: «استماحنی من برکم صاعا». (نهج البلاغه کلام ۲۱۵ )

به نظر می‌رسد ریشه مشکل آن است که ما درک درستی از جایگاه این حکم نداریم و نمی‌دانیم که فطریه چرا و چگونه واجب شده است. فطریه وقتی واجب شد که مسلمانان در سخت‌ترین شرایط مالی بوده و از مال و ثروت برای کمک به محرومان و درماندگان بی بهره بودند (سال دوم هجرت) در آن شرایط فطریه برای عموم مردم «حداکثر» توانشان بود، نه حداقل آن. این روایت را همه مشایخ حدیثی (کلینی، صدوق ، طوسی) با سندهای کاملا معتبر نقل کرده‌اند که هشام بن حکم از امام صادق(ع) نقل می‌کند که فرمود: «نزلت الزکاه و لیس للناس اموال و اما کان فطره».
علامه محمد تقی مجلسی در ترجمه آن می‌نویسد: به ده سند صحیح منقول است ... هشام گفت که حضرت فرمود: آیه زکات نازل شد و مردمان چیزی نداشتند که زکات بر ایشان لازم شود و همین زکات فطر اول واجب شد. (لوامع )

پس در آن شرایط فقر عمومی، فطریه «حداکثر انفاق» بود و بعدا با گشایش در معیشت مسلمانان آنان وظایف بیشری برای انفاق پیدا کردند و فطریه به «حداقل» تبدیل گردید. متاسفانه هنوز بسیاری از ما فطریه را حداکثر وظیفه‌مان دانسته و گمان می‌بریم که با پرداخت ان تکلیف زکات را انجام داده و وظیف دیگری در قبال فاجعه فقر نداریم!».

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله ربّ العالمين والصلاة والسلام على محمّد وآله الطاهرين وصحبه المنتجبين.

حلول عید سعید فطر را به ملت مجاهد ما افغانستان که در برابر مشکلات و نابسامانی ها قرار دارند، تبریک گفته از خداوند قادر مسئلت می نماییم تا عیدی آن را ردای نصرت و شکوه و عظمت برای امتمان در هر مکانی قرار دهد.

امروز بر هر مسلمانی است که به هر اندازه در  توان دارد به یاری و نصرت حق قیام نماید و حمایت خود از دین و مردم مسلمان در هر مکانی اعلام نموده با ایشان همراهی کند و در برابر مشکلات، بایستد.

و آرزو مندم که به وحدت صفوف و تألیف قلوب و همدلی بر محور یگانه قانون که میثاق و اساس سیاسی و تمثل اراده ملت می باشد و از شروط پیروزی هر فعالیت سیاسی درستکار التزام به قانون و احترام به ارزشها و اصول آن و التزام به فرهنگ انتخابات مردم سالارانه که کرامت ملت و رأی اکثریت را محترم می شمرد رأی اکثریتی که از انتخابات و صندوق های رأی بیرون آمده است و پذیرش رأی اکثریت هم در ظاهر و هم در باطن بدور از هر گونه منازعه و اختلاف و فتنه و هواهای نفسانی بی ارزش که مولایمان امیرالمؤمنین فرموده است:« إنّما بدء الفتن أهواء تتبع، وأحكام تبتدع، يخالف فيها كتاب الله، ويتولى عليها رجال رجالاً على غير دين الله، فلو أنّ الباطل خلص من مزاج الحق، لم يخف على المرتادين، ولو أنّ الحق خلص من لبس الباطل لانقطعت عنه ألسن المعاندين،ولكن يؤخذ من هذا ضغث ومن هذا ضغث فيمزجان، فهنالك يستولي الشيطان على أوليائه، وينجو الذين سبقت لهم الحسنى » ( نهج البلاغة: الخطبة 50).

عزیزان شرایط دشوار فعلی که بر کشور ما سایه افکنده ایجاب می کند دوشادوش یکدیگر باشیم و در کنار هم یکدیگر را کمک کنیم تا به مواجهه مخاطرات و چالشهای بزرگ که وجود ما را هدف گرفته است برویم با همه مذاهب و فرق و همه طوائف و قومیات بدون آنکه حتی یک نفر استثناء گردد و لازم است همه توان را بکار گرفت و همکاری جدی نمود و سخت کوشی کرد تا اولا افراطیت به زانو درآید و ثانیا اقغانستان عزیز را بنا نمود و آباد کرد و آنچه طمعکاران و تجاوزگران کردند اصلاح کرد.

پس باید نگاه شما به حق باشد در آنچه نیت می کنید و آنچه عمل می نمایید چرا که حق بهترین معیاری است که دست می آید و بهترین مقیاسی است که بر آن عمل می شود و خداوند سبحان ما را امر نموده است که بر عدل و انصاف سنجش نماییم و مولایمان امیرالمؤمنین فرموده است: «فالحق أوسع الأشياء في التواصف وأضيقها في التناصف«، وقال عليه السلام: « فعليكم بالتناصح في ذلك وحسن التعاون عليه »، كما قال عليه السلام» فإنّه من استثقل الحق أن يقال له،أو العدل أن يعرض عليه، كان العمل بهما أثقل عليه، فلا تكفوا عن مقالة بحق، أو مشورة بعدل»نهج البلاغة: الخطبة: 214).

و حق در آنچه ما در آنیم از نامزدی کاندیدان، از آنچه صندوقهای رأی داشته مشخص می شود واین حق طبیعی ای است که قانون اساسی افغانستان آن را تقریر و ضمانت کرده است و نمایند منتخب در پارلمان نسبت به آنچه ملتزم به حمل آن گردیده است و ایفاء وظائف نمایندگی شرعا مسئول است که امانت ملت بر گردن و ذمه اوست و هرگز نمی تواند در هیچ حالی، آن را انکار کرده یا از آن غفلت نماید که غفلت و انکار آن خیانت در امانت و نقض عهد است و به همین جهت به نظر می رسد که ملاکات شرعیه و وظایف در این مجال مشخص است و مجالی برای شک و تردید باقی نمی گذارد.

علاوه بر آن، اینکه شرایط خاص و سخت برای دشمن ها و هر آنکه پشت ایشان است از دشمنان عظمت افغانستان و یکپارچگی و شکوفایی آن و این است که شرعا ذمه را فارغ می کند برای هر آنکه خدا و رضایت الهی را اراده کرده است که اجر خواهد برد ان شاء الله.

                          و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

                              صالحی مدرس کابل -1/شوال/1439

جمعه, 18 خرداد 1397 09:46

گزارش مراسم شبهای قدر

نوشته شده توسط

 به گزارش پایگاه خبری رسالت ْحوزه علمیه رسالت در شبهای نوزدهم ْ بیست و یکم و بیست وسوم ماه مبارک رمضاندر سوگ امام المتقین گریست.
مراسم ویژه این شبها بالخصوص شب شهادت امام علی(ع) باحضور صد ها تن از هم وطنان و مومنین خدا جو برگزار شد.
این مراسمها از ساعت نه شب آغاز شده و تا ساعت 2:30 بامداد ادامه داشت.
حجة الاسلام محمد حسین احمدی در شب شهادت آن حضرت به بیان فضایل امیر المؤمنین و اهمیت شب قدر پرداختند

ازجمله مراسم احیا در این شب بپا داشتن صد رکعت نماز می باشد که نیمه های سحر اقامه گردید


در ادامه حجة الاسلام شاه ولی احمدی و حجه الاسلام غلامی دعای جوشن کبیر را در فضای ملکوتی این مکان طنین انداز نمودند.
مراسم مثیه سرایی و نوحه خوانی شب شهادت با اجرای ذاکران اهل بیت (ع) و هم سرای عزاداران حضرت علی (ع)اخصا حجه الاسلام دکتر حسن حسینی برگزار شد.
در انتهای برنامه کلیه شب زنده داران قدر و عزاداران شهید عدالت بر سفره اکرام سحری که توسط بانین فراهم شده بود اطعام شدند.


بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام
 
 همزمان با بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، سمیناری با عنوان «نوآوری های فلسفی عرفانی حضرت امام خمینی (ره)» از سوی حوزه علمیه رسالت و دفتز حضرت آیت الله صالحی در کابل برگزار شد.
 در این سمینار که روز چهاردهم جوزا سال روان  برگزار گردید، شخصیت های برجسته فرهنگی، علمی و دانشگاهی از جمله اساتید حوزه ودانشگاه حضور داشتند.
 در این مراسم سخنرانان درباره شخصیت عرفانی و فلسفی، جاودانگی و ماندگاری اندیشه های ناب حضرت امام خمینی (ره) و همچنین ویژگی هایی ایشان همچون توکل بر خدا، آینده نگری، حمایت از مستضعفان، ایستادگی درمقابل مستکبران و تاسی از مکتب ائمه هدی(ع) مطالبی بیان کردند و بهره مندی از افکار و اندیشه های آن حضرت را رمز رشد و تعالی جهان اسلام دانستند.
 شیخ جواد صالحی؛ مدیر حوزه علمیه رسالت، رونمایی از چاپ کتاب «پدر مهربان و اخلاق و سیره امام خمینی (ره)» تعامل و برخوردهای حضرت امام خمینی رحمت الله علیه و گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را از عمده اهداف برگزاری این نشست عنوان کرد و افزود ما با این نشست به دنبال شناساندن اندیشه ها و شخصیت عرفانی و فلسفی حضرت امام (ره) در عرصه فرهنگ هستیم.
 در ادامه مدیر حوزه علمیه رسالت  درباره شخصیت بی نظیر حضرت امام خمینی (ره) بویژه همیشه به یاد خدا بودن ، آینده نگری و توکل بر خداوند در همه امور مطالبی بیان کردند  و در این زمینه خاطرات ارزشمندی از حضرت امام بیان فرمودند و امام را محبوب قلوب دانسته وبیان داشتند که در زمان حکومت کمونیست ها در افغانستان همزمان با ارتحال جانسوز امام خیل کثیری از ارادتمندان در سرک ها و تکایا به  عزاداری پرداختند که نشاندهنده عمق ارادت مردم ما به ایشان است.
 دکتر اسماعیل دانش؛ استاد دانشگاه و پزوهشگر برتر بین المللی درباره توجه حضرت امام خمینی (ره) بر وجه اسلامیت  فلسفی بودن و جایگاه عرفانی در تمام عرصه های فعالیتی ایشان مطالبی بیان و بر بهره مندی از افکار و اندیشه های ایشان تاکید کرد.
 به گفته وی، خرد ورزی از شاخصه های مهم دیدگاه حضرت امام بوده لهذا افراط و تفریط را در عملکرد مشاهده نمی کنیم.
 در اخیر حجه الاسلام دکتر حسن حسینی استاد حوزه علمیه در این نشست گفت حضرت امام خمینی (ره) پس از گذشت ۱۴۰۰ سال اسلام و پرچم حکومت دینی را به اهتزاز در آورد و انقلاب اسلامی ایشان در برگرفته از مکتب امام حسین (ع) و تماما متکی بر خداوند بوده است.

دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 23:05

سر زنش وتهدید در پرتوی عبارت ویل در قران

نوشته شده توسط

به گزارش پایگاه خبری رسالت  آخرین درس تفسیر در ماه شعبان المعظم با عنوان ( ویل ) توسط حضرت ایت الله صالحی برگزار گردید  ایشان ابتدا بیان داشتند که هشدارهای قرانی باید سرلوجه امور زندگی فردی و اجتماعی باید باشد  یکی از این هشدار ها  عنوان ویل می باشد .در قرآن مجید چهار   مورد جمله ( ويل ) بکار رفت " ویا " سر زنش وتهدید شده ؛ ( اول ) در باره کم فروشان ((    ويل للمطففين ، الذين اذا اكتالوا على الناس يستوفون ، وإذا كالوا هم اووزنوهم يخسرون )) وای بر کم فروشان ، آنهای که وقت برای خود کیل میکنند حق خودرا بطور کامل می گیرند ، اما هنگام که میخواهند برای دیگران کیل یا وزن کنند کم میگذ ارند .
( دوم ) درباره انسانهای عیب جوی و مسخره کننده ! (( ويل لكل همزة لمزة )) وای بر هر عیب جوی مسخره کننده ای ؛ آنها که بانیش زبان وحرکات  دست وچشم و آبرو  ودرپشت سر و پیش رو ، دیگران را استهزاءکرده ، یاعیب جوی وغیبت می کنند ، یا آنها را هدف تیر های طعن و تهمت قرار می دهند ۰    ( سوم ) درباره نماز گذا ری که ؛ نمازش را سبک می شمارد  (( فويل للمصلين ، الذين هم عن صلا تهم ساهون )) پس وای بر نماز گذارانی که ؛ نماز خودرا بدست فرا موشی می سپارند  ؛ ( در تفسیر ش آمده ) نه ارزشی برای آن قائلند ، ونه به اوقاتش اهمیتی می دهند ، ونه ارکان شرائط وآدابش را رعایت می کند (چهارم ) درباره تکذیب کننده گان دین ، وروز جزا ء ( دروغ گویان) (( ويل للمكذبين )) وای درحال دروغ گویان

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

با تأسف و اندوه فراوان که روز دوشنبه، کشور ما شاهد حوادث تلخو خونین بود. در حمله تروریستی‌ای که در کابل، منطقه شش درک، انجام یافته،عده ای از شهروندانمان ، شهید و مجروح گردیده اند. نُه تن از خبرنگاران و فعالان رسانه‌یی مشمول قربانیان این رویداد تروریستی است. همچنین یکی از خبرنگاران در ولایت خوست جان باخته است. ودر حادثه خونینی که در ولایت قندهار به وقوع پیوسته، شمار زیادی از هموطنان عزیز ما، از آن جمله کودکان بیگناه، شهید و مجروح گردیده اند و این رویداد در ادامه حوادث سایت تذکره دشت برچی است ..

اینجانب، ضمن اظهار تأسف و تأثر عمیق، عاملان این حوادث را به شدت محکوم و تقبیح می‌نمایم. حمله به جان خبرنگاران، حمله علیه آزادی بیان و نقض ارزشهای بنیادین است . چنین حملاتی، ضرورت هماهنگی و اتحاد کشورهای جهان و نیز توجه جدی حکومت افغانستان را برای رفع مشکلات و چالشها و دفاع از ارزشهای انسانی، آشکار می‌سازد.

به خانواده‌های داغدار شهدا تسلیت می‌گویم. برای شهدا، علو درجات و برای حادثه دیدگان، شفا و صحت مندی کامل از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

دشمنان دین و افغانستان نخواهند توانست اراده ملت ما را صدمه وارد نمایند .

حوزه علمیه کابل -- دفتر حضرت آیت الله صالحی مدرس

دهم ثور 1397

صفحه1 از98
 • نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر
  نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر نشست تخصصی ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر نشست تخصصی «ارتباط ارتباط فعالیتهای حوزوی با مسائل سیاسی اجتماعی معاصر» با حضور استاد ارجمند «جناب حجج الاسلام والمسلمین وفی ریاست امور روحانیون استان خراسان ْقرایی ریاست برنامه ریزی جوزه در استان خراسان و اربابی معاونت امور مساجد استان خراسان…
  نوشته شده در یکشنبه, 27 خرداد 1397 07:14
 • برگزاری نمازسعید فطردر مدرسۀ علمیه ولایت مرکز بامیان
  برگزاری نمازسعید فطردر مدرسۀ علمیه ولایت مرکز بامیان   به گزارش پایگاه خبری رسالت :   همزمان با مساجد و تکایای سرتا سرکشور نماز عید سعبد فطر به امامت حجت السلام والمسلمین حاج آقای بابه محسنی با حضورصد ها تن از مؤمنین درمدرسۀ علمیه ولایت، مرکز بامیان اقامه گردید.   حجت السلام محسنی در بخشی از خطبه های…
  نوشته شده در شنبه, 26 خرداد 1397 15:32
 • میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن
  میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن به گزارش پایگاه خبری رسالت با پایان ماه مبارک رمضان مسئله میزان فطریه و مسائل فقهی مربوط به آن بیش از پیش  مورد سوال قرار می گیرد مسئول پاسخ به شبهات حوزه علمیه رسالت در یادداشتی از زاویه تاریخی به موضوع نگریسته است و به طرح این مسئله پرداخته که…
  نوشته شده در جمعه, 25 خرداد 1397 04:43
 • بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام
  بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام بهره مندی از افکار و اندیشه های آن امام خمینی(ره) رمز رشد و تعالی جهان اسلام  همزمان با بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، سمیناری با عنوان «نوآوری های فلسفی عرفانی حضرت امام خمینی (ره)» از سوی حوزه علمیه رسالت و دفتز حضرت آیت الله صالحی در…
  نوشته شده در جمعه, 18 خرداد 1397 13:05
 • گزارش مراسم شبهای قدر
   به گزارش پایگاه خبری رسالت ْحوزه علمیه رسالت در شبهای نوزدهم ْ بیست و یکم و بیست وسوم ماه مبارک رمضاندر سوگ امام المتقین گریست. مراسم ویژه این شبها بالخصوص شب شهادت امام علی(ع) باحضور صد ها تن از هم وطنان و مومنین خدا جو برگزار شد. این مراسمها از…
  نوشته شده در جمعه, 18 خرداد 1397 09:46
 • سر زنش وتهدید در پرتوی عبارت ویل در قران
  سر زنش وتهدید در پرتوی عبارت ویل در قران به گزارش پایگاه خبری رسالت  آخرین درس تفسیر در ماه شعبان المعظم با عنوان ( ویل ) توسط حضرت ایت الله صالحی برگزار گردید  ایشان ابتدا بیان داشتند که هشدارهای قرانی باید سرلوجه امور زندگی فردی و اجتماعی باید باشد  یکی از این هشدار ها  عنوان ویل می باشد .در…
  نوشته شده در دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 23:05
 • پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حوادث درناک اخیر افغانستان
  پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله صالحی به مناسبت حوادث درناک اخیر افغانستان بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون با تأسف و اندوه فراوان که روز دوشنبه، کشور ما شاهد حوادث تلخو خونین بود. در حمله تروریستی‌ای که در کابل، منطقه شش درک، انجام یافته،عده ای از شهروندانمان ، شهید و مجروح گردیده اند. نُه تن از خبرنگاران و…
  نوشته شده در سه شنبه, 11 ارديبهشت 1397 19:45
 • از هشت ثور در حوزه علمیه رسالت تجلیل گردید
  از هشت ثور در حوزه علمیه رسالت تجلیل گردید از ۸ ثور در حوزه علمیه رسالت تجلیل گردید به گزارش پایگاه خبری رسالت روز شنبه مطابق با ۸ ثور از سالروز افتخار آفرین پیروزی مجاهد مردان افغانستان در حوزه علمیه رسالت تجلیل گردید در این مراسم که با شرکت اقشار مختلف برگزار گردید، حضرت آیت الله صالحی با بیان…
  نوشته شده در یکشنبه, 09 ارديبهشت 1397 05:43
 • نمایندگان شورای علمای اهل تشیع تجت ریاست آیت الله صالحی با رییس جمهور دیدار کرد
  نمایندگان شورای علمای اهل تشیع تجت ریاست آیت الله صالحی با رییس جمهور دیدار کرد  به گزارش پایگاه خبری رسالت  رئیس جمهور غنی در دیدار با نمایندگان شورای علمای اهل تشیع، پیشنهاد  ایجاد حوزۀ چهاردهم امنیتی را منظور کردمحمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان عصر امروز با نمایندگان شورای علمای اهل تشیع تجت ریاست آیت الله  صالحی در قصر گلخانۀ ارگ ریاست جمهوری دیدار کرد.در…
  نوشته شده در یکشنبه, 09 ارديبهشت 1397 05:16
 • افتتاح حوزه علمیه ولایت در بامیان
  افتتاح حوزه علمیه ولایت در بامیان به گزارش پایگاه خبری رسالت ْ روز گذشته  (سوم شعبان المعظم)همزمان با میلاد حضرت امام حسین (ع) حوزه علمیه ولایت  با شرکت علما ْ اساتید ْٖطلاب ْوالی محترم بامیان و سایز اقشار توسط حضرت آیت الله صالحی افتتاح گردید.در این محفل حجت الاسلام بابه محسنی با بیان اینکه :آيت الله…
  نوشته شده در شنبه, 01 ارديبهشت 1397 05:28

فعالیتهای مسجد جامع الزهرا

فعالیتهای حوزه علمیه رسالت